رای کنگره امریکا علیه حاکمیت احتمالی ITU بر اینترنت

۱۸م آذر ،

فاوانیوز: کنگره امریکا مخالفت صریح خود را با حاکمیت احتمالی اتحادیه جهانی مخابرات بر اینترنت اعلام کرد.

مردان کنگره به لایحه ای تحت عنوان “free from government control”  رای دادند با این هدف کە به کنفرانس جهانی ITU در دوبی گفته باشند کە حاضر به انتقال حاکمیت اینترنت به این نهاد بین المللی کە زیرمجموعه سازمان ملل است، نیستند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از خبر آنلاین؛ بر این اساس ۳۹۷ نماینده بدون هیچ گونه رای مخالفی به این لایحه رای دادند. آنا ایشو دموکرات اهل کالیفرنیا گفت پشتیبانی دو مجلس امریکا از این لایحه پیام روشنی دارد.

به گفته وی ایالات متحده امریکا به وجود ساختاری باز و رهیافت چند سهامی موجود، در دهه های اخیر در حاکمیت اینترنت ایمان دارد.

گوگل نیز اخیرا با راه اندازی پایگاه اینترنتیی علیه ITU به ادامه حاکمیت امریکایی بر اینترنت تاکید کرده است. گوگل گفته آزادی موجود اینترنت باید کماکان به رهبری امریکا ادامه یابد.

کنفرانس جهانی ITU تا تاریخ ۱۴ دسامبر در دوبی ادامه خواهد داشت و نماینده امریکا و گوگل و بعضی اعضای مخالف، پیشنهاداتی کە می تواند بر حاکمیت امریکا بر اینترنت لطمه بزند را از رده خارج می کنند.

امریکایی ها حاکمیت خود بر اینترنت موجود را عین آزادی قلمداد کرده و دادن اینترنت بدست ITU و نقش قائل شدن برائ کشور ها را خروج اینترنت از آزادی تعبیر کرده اند.

با آغاز کنفرانس کشورهایی مانند روسیه و چین بر خارج کردن اینترنت از دست امریکا تاکید کردند و هر چند اروپایی ها بر سر هزینه های ترافیک اینترنت با امریکا مشکل دارند اما در نهایت آنها نیز بر حاکمیت ITu با سبک روسی مخالفت خود را در کنفرانس اعلام کردند و به علی رغم موضع هفته پیش خود با امریکا از در سازش وارد شدند.

هر چند تا هفته پیش ابراز کرده بودند بدشان نمی آید تا به امریکا و هم به ITU فشار بیاورند تا در نهایت خودشان را برنده این کنفرانس کە تا ۱۴ دسامبر ادامه دارند، اعلام کنند.
 
منبع: د رجیستر، د رجیستر، رویترز

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ