«ربع پهلوی» خواستار «تحریم بزرگ» شد

۱۴اردیبهشت،

فرزند فراری شاه سابق که اکنون با ثروت به یغما برده از ملت ایران در جهان می‌چرخد و به خیال خود فعالیت سیاسی می‌کند، خواستار «تحریم بزرگ» انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع ایران و مشهور به «ربع پهلوی» در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری ایران در خردادماه شده است.

وی روز پنج‌شنبه و در آنچه شورای ملی ایرانیان خوانده می‌شود در پاریس مدعی شد که این شورا هزاران دموکراسی‌خواه را در داخل و خارج از ایران گرد هم می‌آورد. احتمالا منظور وی از دموکراسی‌خواهان همان ضدانقلاب خارج‌نشین است.

فرزند فراری شاه سابق که اکنون با ثروت به یغما برده از ملت ایران در جهان می‌چرخد و به خیال خود فعالیت سیاسی می‌کند، تاکید کرد که شورای مزبور به‌دنبال یک «تحریم بزرگ» در انتخابات آتی است هر چند که تحریم را ناکافی دانست.

ربع پهلوی همچنین از انتخابات آتی ریاست جمهوری به‌عنوان فرصتی برائ «نافرمانی مدنی» در ایران نام برده است.

اولین کنگره مجموعه‌ای که خود را شورای ملی ایرانیان می‌خواند، هفته پیش برگزار شده و به‌نظر می‌رسد که ماموریت آن بی‌ارتباط با تلاش برائ تخریب فضای انتخاباتی در ایران نباشد؛ چرا که در غیر این صورت، لازم نبود در آستانه انتخابات آغاز به فعالیت کند.

تقریبا تمام ثروت خاندان پهلوی از چپاول‌های امثال آیرم (از ایادی سفاک حکومت پهلوی) در دوران رضا شاه پهلوی و فعالیت‌های غیرقانونی محمدرضا شاه و بستگانش بالاخص اشرف پهلوی حاصل شده است؛ وگرنه اجداد این خاندان روستائیان فقیری بودند که تقریبا هیچ ثروتی نداشتند.

برخی بر این باورند که این خانواده در آستانه انقلاب اسلامی ایران بیش از ۳۰ میلیارد دلار از ثروت‌های ملی ایران را به خارج منتقل کرده‌اند و ظاهرا همین ثروت‌هاست که اکنون به پشتوانه چنین فعالیت‌های سیاسی بر ضد جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

خاندان پهلوی حتی تا قبل از پادشاهی اسم و رسم مشخصی هم نداشت. شهرت پهلوی را برائ این خاندان ظاهرا شخص «محمدعلی فروغی»، اولین اول‌وزیر رضاشاه انتخاب کرده است که بعدها مغضوب وی قرار گرفت و حتی دامادش به‌وسیله دستگاه پهلوی کشته شد؛ اما هم او بود که بار دیگر اولین اول‌وزیر محمدرضا شاه پهلوی نام گرفت.

تقریبا در آستانه هر انتخاباتی در ایران ربع پهلوی و یارانش تلاش گسترده‌ای را برائ تحریم انتخابات آغاز می‌کنند البته اندکی بعد با دیگر اجزای اپوزیسیون ضد انقلاب اسلامی ایران به فحاشی به یکدیگر مشغول شده و یادشان می‌رود که چرا دور هم جمع شده بودند!


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *