رتبه‌های بالا در دانشگاه فرهنگیان پذیرش نشدند

رتبه‌های بالا در دانشگاه فرهنگیان پذیرش نشدند

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: به گفته یک عضو کمیسیون آموزش، پس از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان مشخص شد که داوطلبانی با رتبه های حتی ۱۱۵۰۰۰ قبول شدند اما رتبه هایی مثل ۱۵۰۰ از ورود به دانشگاه بازماندند.

محمود نگهبان سلامی اضافه کرد: با وجود اینکه برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش تاکید شده بود نخبگان و افراد برتر گزینش شوند اما بعد از اعلام نتایج شاهد اتفاقات دیگری بودیم.

وی با اشاره به اعلام نتایج و عدم پذیرش داوطلبانی دارای رتبه های بالا، اظهار داشت: با پایان یافتن مراحل مصاحبه و اعلام نتایج نهایی توسط سازمان سنجش، داوطلبانی که دارای رتبه های ۱۵۰۰، ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، یا ۷۰۰۰ بودند، پذیرش نشدند اما داوطلبانی با رتبه های ۲۰۰۰۰، ۳۰۰۰۰، ۵۰۰۰۰ یا حتی ۱۱۵۰۰۰ قبول شده بودند.

نماینده مردم خواف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که پذیرش چنین رتبه هایی نه تنها در شهرستان خواف بلکه در اراک، اصفهان و برخی شهرهای دیگر نیز دیده شده است.

نگهبان سلامی با اشاره به حضور رئیس سازمان سنجش در کمیسیون آموزش برای توضیح دادن در این زمینه به برخی توضیحات خدایی در این باره اشاره کرد و گفت: رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که نحوه پذیرش این داوطلبان در اختیار سازمان سنجش نیست و آموزش و پرورش است که داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان را در دو بخش بررسی صلاحیتهای عمومی و تخصصی گزینش می کند.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، افرادی که پذیرش شدند صرفنظر از رتبه ای که کسب کردند در هر دو بخش مصاحبه صلاحیتهای لازم را به دست آورده اند اما سایر افراد دارای رتبه های بالاتر در یکی از بخشهای مصاحبه گزینش نشدند و از ورود به دانشگاه فرهنگیان بازماندند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در این زمینه بررسیهای لازم صورت می گیرد و اگر داوطلبانی باشند که در منطقه خود دارای رتبه بالا و حقشان ضایع شده باشد امکان بازگشت برایشان وجود دارد.

وی گفت: این موضوع برای داوطلبانی صدق می کند که رتبه های پایین تر از آنان پذیرش شده باشند.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش به زودی جلسه ای دیگر با وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سنجش برگزار خواهد کرد.

رتبه‌های بالا

 

دانشگاه فرهنگیان


پرتال اخبار دانشگاهی

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. سارا :

    من رتبه۴۰۹منطقه۲انسانی کنکور۹۳هستم والان دانشجومعلمم.اینکه بعضیابارتبه بالادردانشگاه فرهنگیان قبول بشن واقعاهم وجهه این دانشگاهوپایین میاره هم نوعی ظلم به امثال من میشه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *