رحیمی: ایران در کنار سوریه می ماند

۳۰ام بهمن ،

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از اصلاحاتی که در جهت تامین خواسته‌های ملت سوریه باشد حمایت کرده و دخالت خارجی در امور این کشور و هرگونه حمایت از اقدامات تروریستی را مغایر با منافع ملت سوریه می‌داند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (دوشنبه) در دیدار «عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران، با تاکید بر اینکه مسئولین دو کشور از اراده‌ای جدی برای توسعه مناسبات برخوردار می باشند، بر لزوم افزایش رایزنی و تبادل دیدگاه ها میان مقامات دو کشور در جهت گسترش روابط در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه منافع دو ملت ایران و سوریه با هم گره خورده است، افزود: دشمنان تلاش می‌کنند از طریق فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران و ایجاد جنگ و خونریزی در سوریه به اهداف خود دست پیدا کنند اما به فضل الهی در این راه شکست خواهند خورد.

وی ادامه داد:‌ جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت سوریه خواهد بود و با جدیت از آنان در مقابله با دشمنان و تروریست‌ها حمایت می‌کند.

«عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران منظومه‌ای از تاریخ و ارزش‌های گرانبها است، از مواضع ایران در حمایت از ملت سوریه در مقابله با دشمنان قدردانی کرد.

رحیمی تصریح کرد: به رغم تبلیغات گسترده رسانه‌ای قدرت‌های بزرگ علیه جمهوری اسلامی ایران، خوشبختانه محبوبیت ایران در بین ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت سوریه رو به افزایش است و برنامه‌ریزی دشمنان برای ضربه زدن به وجهه ایران بی‌نتیجه است.

عدنان محمود همچنین اوضاع سوریه را رو به بهبود توصیف کرد و افزود: اقشار مختلف مردم خواهان خروج نیروهای بیگانه از این کشور می باشند و دولت نیز برنامه گفت‌وگو با طیف‌ها و گروه‌های مختلف را دنبال می کند.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *