رخنه اصلاح‌شده جاوا هدف حملات سایبری

۰۷اردیبهشت،

آسیب‌پذیری اجرای کد از راه دور جاوا که اخیرا اصلاح شده بود، در حال حاضر هدف حملات مجرمان سایبری قرار گرفته است تا رایانه‌ها را به بدافزار آلوده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این آسیب‌پذیری که با عنوان CVE-2013-2423 شناخته شده، یکی از ۴۲ مساله امنیتی برطرف شده در جاوا ۷ به‌روزرسانی ۲۱ است که هفته قبل توسط اوراکل انتشار یافت.

بنا بر اعلام مرکز ماهر، با توجه به راهنمایی امنیتی اوراکل، این آسیب‌پذیری تنها کلاینت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در راهنمایی امنیتی این شرکت آمده است که این رخنه تنها از طریق برنامه‌های کاربردی Java Web Start نامعتبر و اپلت‌های نامعتبر جاوا مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

تنها یک روز پس از آن که اصلاحیه این آسیب‌پذیری به چارچوب کاری Metasploit افزوده شد، این آسیب پذیری توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار گرفت.

به کاربرانی که باید بر روی رایانه‌های خود به خصوص مرورگرها از جاوا استفاده کنند پیشنهاد می‌شود که در اسرع وقت برنامه جاوای خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کنند. کاربران باید تنها اپلت‌های جاوا را از منابع معتبر اجرا کنند. مرورگرهایی مانند کروم و موزیلا نیز دارای قابلیت click-to-play می باشند که می‌تواند محتوای مبتنی بر پلاگین را مسدود کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ