رده‌بندی برندها در بازار تبلت‌های گران‌قیمت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

در بازار تبلت اگرچه برندهای ارزان‌قیمت سهم بزرگی از میزان تقاضا و فروش بازار را به خود اختصاص داده‌اند، اما در میان حرفه‌ای‌ها و نام آشناهای بازار همچنان ترتیب‌های برندی رعایت شده و هر برند نسبت به سابقه و همچنین محصولاتی که ارائه می‌کند در رتبه خاصی از محبوبیت قرار گرفته است.
براساس اعلام فعالان بازار کامپیوتر، در مورد تبلت‌های گران‌قیمت این برندهای اپل، سامسونگ و ایسوس می باشند که سهم بزرگی از محبوبیت را به خود اختصاص داده‌اند و سایر برندها نظیر لنوو، سونی و… در رده‌های پایین‌تر محبوبیت قرار گرفته‌اند.
محمد سلامت، یکی از فعالان بازار در این باره به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کرد: اگرچه تبلت‌های برند محبوب و اعیانی اپل مخاطبان خاص خود را دارد، ولی همین مخاطبان خاص حاضر نیستند به سراغ برندهای دیگر بروند.
به گفته این فعال بازار، در مدت اخیر که قیمت‌ها در بازار افزایش یافته و همچنین با کاهش تقریبی موجودی مواجه هستیم میزان تقاضای عمومی تا حدودی کاهش یافته است، اما بازار همچنان مخاطبان خود را حفظ کرده است.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته‌های همکارش به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کرد: سامسونگ اگرچه محبوبیتی در حد اپل ندارد اما با توجه به تنوع بالای محصولاتش در رده محبوب‌های بازار تبلت قرار دارد.
این در حالی است که براساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی، در بازار تبلت‌های گران‌قیمت گلکسی‌های سامسونگ با کسب ۳۵ درصد از محبوبیت بازار در رتبه اول محبوبیت بازار تبلت‌های گران‌قیمت ایستاده‌اند. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در بهمن ماه سال ۹۱ در حدود ۳/۳۲ درصد بوده است. پس از این برند هم آی‌پد اپل با کسب سهم محبوبیت ۲/۲۵ درصد در رتبه دوم محبوب‌های بازار تبلت‌های گران‌قیمت ایستاده است. این درحالی است که سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در بهمن‌ماه سال قبل در حدود ۲/۳۲ درصد بوده است.
برند asus نیز پس از این دو برند در رتبه سوم محبوب‌های بازار تبلت‌های گران‌قیمت ایستاده است. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند ۲/۲۴ درصد اعلام شده که در مقایسه با بهمن سال قبل که میزان محبوبیت تبلت‌های این خانواده ۴/۱۹ درصد بود رشد کرده است.
 
 
لنوو نیز چهارمین برند محبوب در بازار تبلت‌های گران‌قیمت معرفی شده است که سهم محبوبیت تبلت‌هایش در بازار ۷/۹ درصد است. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در بهمن‌ماه قبل در حدود ۳ درصد گزارش شده است.
به گفته کارشناسان و فعالان بازار، یکی از دلایل رشد سهم محبوبیت تبلت‌های برندهایی نظیر سامسونگ، لنوو و ایسوس رشد تنوع مدل‌های گوناگون این تبلت‌ها و همچنین آشنایی هر چه بیشتر کاربران با تبلت‌ها و از سوی دیگر افزایش قابلیت‌های کاربردی این کالاها است. به نقل از کارشناسان، با توجه به چنین موضوعی ملاحظه تغییرات بیشتر در رده‌بندی برندها در بازار تبلت طی ماه‌های آینده به هیچ وجه عجیب نخواهد بود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *