رشته پرستاری مراقبت‌های ویژه نوزادان باید بین رشته‌ای باشد

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

25-84.jpg

رییس همایش پرستار حرفه‌ای، گفت: رشته پرستاری در بخش‌های مراقبت‌ ویژه نوزادان، باید بین رشته‌ای باشد و پزشک متخصص نوزادان و پرستاران با ارتباطی دوسویه به یکدیگر کمک نمایند.

به گزارش تفسیری خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علی چراغی رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران در همایش «پرستار حرفه‌ای، حرفه پرستاری در بخش‌های مراقبت ویژه نوزادان»، در این رابطه افزود: برای اینکه در این رشته به نگاهی تخصصی برسیم باید قوانین و مقررات به خوبی تنظیم شده و وظایف هر کس کاملا شرح داده شود. همچنین جایگا‌ه‌ها به خصوص جایگاه حرفه‌ای متعلمین این رشته پس از فارغ‌التحصیلی باید تعیین شده باشد.

وی ادامه داد: دانشجویان و پرستاران بخش مراقبت ویژه نوزادان باید علاوه بر کسب مهارت و توانمندی بالا و عشق به حوزه، آموزش‌های ضمن خدمت و مداوم را بگذرانند.

چراغی افزود: در همین جهت از سال ۸۸ این رشته در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران شکل گرفت که در حال حاضر ۶۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند و توسط سه هیات علمی و یک دانشیار، یک استادیار و یک مربی با بدنه دانشجویی آموزش داده می‌شوند.

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به درخواست وزیر بهداشت برای شکل‌گیری رشته مراقبت ویژه بخش کودکان در جاهای مختلف، اظهار نمود: وزیر بهداشت بر این امر تاکید دارد که همه نگاه‌ها در جهتی سیاست‌های کلان مملکتی باید در تحقق بهبود مراقبت‌های ویژه نوزادان توسعه یابد.

وی با بیان اینکه پرستاری دانش آکادمیک پویایی است که در جهت مدیریت مشکلات بالقوه و بالفعل مددجو در ابعاد زیستی، اجتماعی، روانی و فرهنگی مداخله می‌کند، افزود: اگر ما پرستاران توانمند و عشق به رشته پرستاری داشته باشیم، سلامت مردم و جامعه تامین می‌شود که این امر توسعه‌ یافتگی کشور را در پی خواهد داشت.

چراغی ادامه داد: معنای پویایی رشته پرستاری این است که پرستار باید خود را متناسب با نیازهای بشری به دانش و مهارت لازم مجهز کند.

وی در پایان اظهار نمود: یک پرستار باید با نگاهی انسان‌گرایانه و توجه به خداوند، بداند که از خود چه می‌خواهد و در همان حیطه کار کند و بدنه دانش تخصصی روز را برای خویش فراهم کند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ