رشد تعداد پروازهای خارجی و عبوری درآسمان ایران

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور از افزایش ۵٫۱ درصدی تعداد پروازها در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: مجموع پروازهای انجام‌ شده در فضای کشور در مهر ماه به ۳۵ هزار و ۴۲۱ سورتی رسید.

به‌گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران ، ابراهیم شوشتری ضمن اعلام این خبر گفت: در مهرماه امسال ۱۵ هزار و ۳۹ پرواز عبوری بر فراز آسمان ایران انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ده درصد رشد به چشم می‌خورد.

وی افزود: در ماه قبل پنج هزار و ۵۹۳ نشست و برخاست بین‌المللی انجام شده که در قیاس با مدت مشابه در سال ۹۱، بیش از ۱۲ درصد رشد را می‌توان ملاحظه کرد.

معاون عملیات هوانوردی با اشاره به کاهش ۰٫۲ درصدی پروازهای داخلی تصریح کرد: در مهرماه امسال ۱۴ هزار و ۳۶ پرواز داخلی فایل شده است که نسبت به مهر سال قبل ۳۰ مورد کاهش صورت گرفته است.

شوشتری اظهار کرد: در مهرماه امسال نسبت به ماه‌ قبل به طور کلی ۱۱۴۰ سورتی کاهش در پروازهای داخلی، ۷۰۶ سورتی افزایش در پروازهای عبوری، ۴۵۶ سورتی افزایش در نشست و برخاست بین‌المللی و ۸۰ سورتی کاهش در سایر پروازها صورت گرفته و در مجموع ۹۷۰ سورتی کاهش به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ