رشد خانواده، جامعه را در مسیر تعالی قرار می‌دهد

۲۰ آبان ،

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه خانواده در اسلام یک جامعه پویا تلقی می‌شود، گفت: اگر خانواده به معنای واقعی رشد تعالی پیدا کند، جامعه، کشور و امت‌های اسلامی با رشد مواجه شده و در مسیر تعالی قرار می‌گیرند.

به گزارش تفسیری حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدرضا رحیمی عصر امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی زن و خانواده با تبریک «روز ملی خانواده»، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی پس از اتمام مراسم حج تمتع، ۲۵ ذیحجه، به نام «روز ملی خانواده» تعیین شد تا توجه بیشتری به خانواده معطوف شده و مشی الهی در نظام خانواده جاری شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به دو عید بزرگ در ماه ذیحجه افزود: اگر برکات و آموزه‌های اعیاد قربان و غدیر در خانواده نمود پیدا کند، خانواده کانونی مطهر و خدایی خواهد شد.

وی افزود: اگر غدیر از سلسله تدابیری که خدا برای رستگاری بشر طراحی فرموده حذف می‌شد، بشر پس از اتمام دوره نبوت به انحراف کشیده می‌شد اما با وجود غدیر نور نبوت ادامه یافت تا سرانجام به حضرت مهدی (عج) ختم شود.

رحیمی همچنین با اشاره به نقش موثر و سازنده زن در رستگاری خانواده و موفقیت فرزندان، ابراز امیدواری کرد زنان مومن ایران اسلامی اساس و بنیان خانواده را با استحکام هرچه بیشتر حفظ کرده و از آن در مقابل زوال و تهاجم فرهنگی غرب حراست نمایند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: باید خدای را سپاس بگوییم که در جمهوری اسلامی ایران عنایت و توجه خاصی به بنیان خانواده وجود دارد و برای تعالی این کانون الهی برنامه ریزی می‌شود.

در این جلسه نماینده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گزارش تفسیریی از جلسات کارگروه تخصصی بررسی و تصویب برنامه ملی ارتقاء نرخ باروری که در دست بازنگری و اصلاح نهایی قرار دارد، ارائه و اعلام کرد که در این جلسات نظرات و دیدگاه‌های دستگاه‌های مختلف مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار می‌گیرد.

در این نشست همچنین گزارش تفسیریی از پیش نویس طرح ملی آموزش خانواده «مطلع مهر» به عنوان یکی از طرح‌های زیرمجموعه طرح جامع انتظام خانواده ارائه شد و مقرر شد این طرح در کارگروه تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و نتیجه نهایی آن در جلسات آتی ستاد مطرح شود.

گفتنی است طرح ملی «مطلع مهر» به منظور تقویت و تحکیم خانواده‌های نوپا، زوج‌های جوانی را که در پنج سال اول زندگی خود به سر می‌برند، مد نظر قرار داده است.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *