رشد صادرات آمریکا به ایران با وجود تحریمهای واشنگتن علیه تهران

یک خبرگزاری غربی از رشد صادرات آمریکا به ایران در هشت ماه نخست سال جاری میلادی با وجود تحریم های سنگین ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، صادرات آمریکا به ایران در هشت ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته یک سوم بیشتر شده است.

 

به نوشته رویترز، یکی از دلایل اصلی این موضوع صادرات حبوبات به ویژه گندم به ایران از سوی آمریکا بوده است.

 

بر اساس این گزارش، در هشت ماه نخست سال جاری میلادی مجموع صادرات آمریکا به ایران بالغ بر ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار شده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بود.

 

این گزارش از سوی دیوان ممیزی مالیاتی آمریکا منتشر شده و به نوشته رویترز، افزایش صادرات آمریکا به ایران با وجود تحریم های غرب علیه این کشور جای تعجب دارد.

هر چند صادرات آمریکا به ایران افزایش یافته، اما با این وجود صادرات در بخش کالاهای مورد نیاز مردم از جمله دارو کاهش یافته و دلیل اصلی آن است که تحریمهای آمریکا سبب شده تا خریداران ایرانی نتوانند پول کالاهای خریداری شده را بپردازند.

 

بر اساس آمار منتشر شده، بیشترین حجم صادرات آمریکا به ایران درماه آگوست بود که به ۸۹ میلیون و ۲۰۰هزار دلار رسید که البته بیشترین حجم صادرات مربوط به گندم و دیگر حبوبات بود.

 

برهمین اساس در آگوست سال۲۰۱۱ آمریکا هیچگونه حبوباتی به ایران صادر نکرده بود وهمین امر سبب شده بود تا صادرات ایالات متحده به ایران فقط ۲۱ مییون دلار باشد.

 

برهمین اساس صادرات دارو ودیگر محصولات بهداشتی از آمریکا به ایران نیز کاهش یافته و از ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار در سال گذشته به ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار رسیده است.

بازرگانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ