رشد ۳۳ درصدی بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۳

۲۶خردادماه،

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که طی سال جاری میلادی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به سال قبل ۳۳ درصد افزایش یابد که این اتفاق به دنبال کاهش میانگین قیمت این محصول و افزایش درخواست بازارهایی مانند مانند چین، هند و برزیل صورت می‌گیرد.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش تازه خود پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال جاری میلادی در مجموع ۹۵۸٫۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم از ۷۲۲٫۵ میلیون گوشی هوشمندی که سال ۲۰۱۲ وارد جهان شدند بیشتر است.
 
این خبر برای شرکت‌هایی مانند Qualcomm، Peregrine Semiconductor و دیگر مراکزی که تراشه‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند را تولید می‌کنند بسیار خوشحال کننده است.
 
مرکز IDC همچنین اظهار داشته است که در بازارهایی مانند چین، هند و دیگر کشورهای در حال توسعه رشد سالانه فروش گوشی‌های هوشمند به ۴۵ درصد خواهد رسید. در آمریکا، اروپا و بازارهای توسعه یافته رشد سالانه فروش گوشی‌های هوشمند ۱۴ درصد گزارش شده است.
 
مرکز تحقیقاتی Pew Research هم طی هفته جاری در گزارشی اعلام کرده بود که هم‌اکنون ۵۶ درصد بزرگسالان آمریکایی گوشی هوشمند دارند که این رقم در می ۲۰۱۱ تنها ۳۵ درصد گزارش شده بود. در این گزارش همچنین اعلام شد که ۸۵ درصد اشخاص زیر ۳۵ سال در آمریکا هم صاحب گوشی هوشمند می باشند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ