رضازاده: حالا به دنبال قهرمانی در المپیک و جهان هستیم

قهرمانی در آسیا روحیه ملی‌پوشان را زیاد می‌کند

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: پساز رسیدن به قهرمانی در آسیا، حالا نوبت موفقیت در المپیک و سپس مسابقات بزرگسالان جهان است و کسب این افتخارات دور از دسترس نخواهد بود.

به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری، رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان پس از قهرمانی ایران در آسیا گفت: ما از ابتدا هم به دنبال قهرمانی نبودیم، اما با توجه به اینکه دو نفر از وزنه برداران ما در جریان این رقابتها اوت کرده بودند، در روز پایانی مصمم شده بودیم که قهرمانی را از آن خودمان کنیم که خوشبختانه این موفقیت به دست آمد.

رضازاده افزود: شما خودتان دیدید که کوروش باقری در این رقابتها، برای همه نفرات ملی پوش وزنه هایی در حد المپیک گرفت. مطمئنا اگر هدف اصلی مان قهرمانی در آسیا بود، باقری هم می توانست با انتخاب وزنه های سبک تر خیلی راحت تر، این عنوان را از آن ایران کند، اما وزنه برداران ما اینجا آمده بودند تا در فاصله ۳ ماه تا المپیک ایرادات تکنیکی خود را برطرف کنند و به نقاط ضعف خود در صحنه مسابقه پی ببرند.

وی خاطرنشان کرد: من در ۲ دوره المپیک حضور داشته ام و به خوبی می دانم رقابتهای المپیک عرصه تجربه اندوزی و برطرف کردن ایرادات فنی نیست. هر کس به المپیک می رود باید مدال بگیرد، به همین خاطر برای ما مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا یک رکوردگیری جدی بود که البته در نهایت با قهرمانی ما به پایان رسید. این قهرمانی قطعا روحیه و انگیزه بچه ها را برای تداوم این روند و افتخارآفرینی در المپیک دو چندان می کند.

حسین رضازاده در پایان با اشاره به اهداف بزرگ فدراسیون وزنه برداری گفت: ما بعد از قهرمانی در جوانان جهان و قهرمانی در بزرگسالان آسیا حال به دنبال دو هدف بزرگ دیگر هستیم؛ قهرمانی در المپیک و قهرمانی در مسابقات بزرگسالان جهان. این افتخارات هیچ گاه نصیب وزنه برداری ایران نشده، اما مطمئن هستم با تلاش های فدراسیون، کادر فنی و وزنه برداران و همینطور حمایت های وزارت ورزش، مخصوصا شخصی آقای دکتر عباسی رسیدن به این عناوین دور از دسترس نخواهد بود. انشالله مردم هم ما را دعا کنند تا آینده هم بتوانید دل رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز را شاد کنیم.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ