رقابت جیمز باند با آبراهام لینکلن / نامزدهای جایزه انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا معرفی شدند

۱۴م دیماه ،

به گزارش خبرآنلاین، انجمن تهیه‌کنندگان (PGA) چهارشنبه شب اسامی نامزدهای این دوره جوایز خود را اعلام کرد که در بخش فیلم‌های سینمایی «اسکای‌فال» تولید استودیوهای سونی و مترو گلدوین مه‌یر یکی از نامزدهاست.
 

«اسکای‌فال» اولین فیلم مجموعه سینمایی جیمز باند است که نامزد جایزه انجمن تهیه‌کنندگان می‌شود.
 

دیگر نامزدهای جایزه این انجمن «آرگو»‌ برادران وارنر، «لینکلن» دریم‌ورکس، «قلمرو طلوع ماه» فوکِس، «بینوایان» یونیورسال، «جانگو آزاد شده» و «کتاب بارقه امید» واینستین، «زندگی پی» فاکس، «جانوران محیط وحش جنوب» فاکس سرچ‌لایت و «۳۰ دقیقه بامداد» سونی می باشند.
 

این ۱۰ فیلم برای دریافت جایزه داریل اف. زانوک بهترین تهیه‌کننده سال رقابت می‌کنند که برنده آن ۲۶ ژانویه (۷ بهمن) در مراسمی در بورلی هیلتن مشخص می‌شود.

در میان این ۱۰ فیلم، «اسکای‌فال» به کارگردانی سام مندس با بیش از یک میلیارد دلار فروش جهانی پرفروش‌ترین فیلم است.
 
این همچنین اولین نامزدی مهم برای «اسکای‌فال» است. این فیلم نامزد دریافت جوایز انجمن بازیگران (خاویر باردم برای بخش بهترین بازیگر مرد مکمل)، گلدن گلوب (ترانه) و انجمن منتقدان فیلم رسانه‌ای (در چند بخش) هم هست.
 

جوایز انجمن تهیه‌کنندگان در سال‌های اخیر شاخصی پرقدرت برای پیش‌بینی نامزدها و برندگان جوایز اسکار بوده است.
 

از ۲۳ برنده قبلی انجمن تهیه‌کنندگان ۱۶ برنده، اسکار بهترین فیلم را هم برده‌اند. در پنج سال قبل برنده‌های PGA و آکادمی – «پیرمردها کشوری ندارند»، «میلیونر زاغه‌نشین»، «قفسه درد»، «گفتار پادشاه» و «هنرمند» – یکی بوده‌اند.

آخرین باری که انتخاب انجمن تهیه‌کنندگان و آکادمی متفاوت بود سال ۲۰۰۶ بود. در آن سال این انجمن «لیتل میس سانشاین» را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد، اما آکادمی به «مردگان» رای داد.

تاکنون در ۸۰ درصد موارد نامزدهای انجمن تهیه‌کنندگان نامزد اسکار بهترین فیلم هم شده‌اند. پارسال ۷ نامزد این انجمن نامزد اسکار بهترین فیلم هم شدند.

«عشق»، «The Best Exotic Marigold Hotel»، «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، «مرشد» و «زنگ و استخوان» از جمله فیلم‌های مهم می باشند که در فهرست ۱۰ نامزد جایزه داریل اف. زانوک جایی ندارند.
 

هشت نامزد PGA نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده‌اند و در فهرست ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۲ به انتخاب موسسه فیلم آمریکا هم می باشند. این فیلم‌ها «آرگو»، «جانگو آزاد شده»، «بینوایان»، «زندگی پی»، «لینکلن»، «قلمرو طلوع ماه»، «کتاب بارقه امید» و «۳۰ دقیقه بامداد» می باشند. «آرگو»، «بینوایان»، «لینکلن» و «کتاب بارقه امید» نامزد جایزه بهترین گروه بازیگری از انجمن بازیگران هم می باشند.
 

نامزدهای جایزه انجمن تهیه‌کنندگان در بخش بهترین فیلم انیمیشن عبارتند از «شجاع»، «فرانکن‌وینی» و «رِک-ایت رالف» هر سه تولید دیزنی، «پارانورمن» فوکِس و «طلوع نگهبانان» پارامونت.
 

این انجمن پیش از این اسامی نامزدهای خود در بخش مستند و تلویزیون را اعلام کرد.

شاخه تهیه‌کنندگان آکادمی اسکار (که تقریبا تمامی آن‌ها عضو انجمن تهیه‌کنندگان می باشند) با ۴۹۴ عضو حدود هشت درصد از ۶۳۷۸ عضو رای‌دهنده آکادمی را شامل می‌شود.
 

مهلت رای‌گیری برای انتخاب نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ساعت ۱۷ روز جمعه به پایان می‌رسد و اسامی نامزدها ۱۰ ژانویه (۲۱ دی) اعلام می‌شود.
 

ورایتی / ۲ ژانویه / ترجمه: علی افتخاری
 

۵۸۵۸

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ