رقابت سازه‌های خرپایی در دانشگاه امیرکبیر

۱۸فروردین۱۳،

http://www.bananews.ir/اولین مسابقه ملی «سازه‌های لحیم کاری»، ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه امسال به همت دانشکده مهندسی معدن، متالوژی و نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش (BanaNews.ir) دکتر احسان میرصالحی، رئیس اولین دوره مسابقه ملی سازه های لحیم کاری با اعلام این خبر افزود: این مسابقه با هدف ایجاد شور و نشاط و تقویت کار تیمی، آزمودن توانایی دانشجویان رشته‌های مهندسی در هر دو علم طراحی سازه‌ای و اتصال دهی متالورژیکی برگزار می گردد.

وی با تشریح روند برگزاری این مسابقات گفت: در مسابقه سازه‌های لحیم‌کاری، شرکت کنندگان موظف به ساخت سازه‌های خرپایی شکل با ابعاد معین از جنس آلیاژ برنج، توسط فرآیند لحیم‌کاری نرم هویه‌ای می باشند.

رئیس اولین مسابقه ملی سازه های لحیم کاری با بیان اینکه سازه‌های ساخته شده باید مطابق با آئین نامه مسابقات تهیه شوند، تصریح کرد: در این مسابقه، سازه‌هایی که بالاترین میزان بارگذاری تحمل را داشته باشند، به عنوان سازه برتر برگزیده می شوند.

میرصالحی خاطرنشان کرد: در این مسابقه تیم‌ها باید سازه خود را قبل از مسابقه آماده کرده و برائ بارگذاری به محل مسابقه منتقل کنند.

وی با بیان اینکه شرایط بارگذاری سازه ها در مسابقه ملی سازه‌های لحیم کاری مکانیزه است، عنوان کرد: در این مسابقه، ابتدا سازه ها توسط دو نماینده از گروه، داخل دستگاه (روی تکیه‌گاه) قرار داده می‌شود و سپس قلاب مخصوص دستگاه بارگذاری، در محل مورد نظر قرار داده می‌شود و در یک زمان مشخص، مقدار ثابتی کرنش، به تدریج اعمال خواهد شد که بر این اساس سازه پیوسته بارگذاری می‌شود.

رئیس اولین دوره مسابقه ملی سازه های لحیم کاری گفت: پیش بینی می گردد حدود ۲۰ تا ۴۰ تیم در این مسابقه شرکت کنند.

کسب اطلاعات بیشتر

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ