رکوردشکنی نابغه ایرانی کشتی با ششمین طلای جهان

حمید سوریان با شکست حریف روسی خود در فینال وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان در تاشکند ششمین مدال طلای جهان خود را کسب کرد و در کشتی ایران تاریخ ساز شد.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز،در ادامه مسابقات روز سوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان که از صبح امروز با برگزاری مسابقات اوزان ۵۹، ۷۱ و ۹۸ کیلوگرم در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شده است، حمید سوریان نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم ایران با پیروزی مقابل حریف روس در دیدار نهایی طلایی شد.

در وزن ۵۹ کیلوگرم حمید سوریان بعد از پیروزی ۸ بر صفر در دور نخست مقابل آلکس آنچتی از رومانی، در دور دوم هم با نتیجه ۲ بر یک حسام فهمی، قهرمان آفریقا از مصر را شکست داد و گام به دور سوم گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۵ بر صفر از سد اسماعیل بورِرو از کوبا گذشت و گام به یک‌چهارم نهایی گذاشت. سوریان در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر مقابل طالح ممدوف از آذربایجان به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت. نماینده کشورمان در نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک از سد المورات تاسمراداف از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

وی در فینال هم با نتیجه ۲ بر یک از سد مینگیان سیمینوف، نفر سوم المپیک لندن از روسیه گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت. در این وزن ۳۷ نفر حضور داشتند.

سوریان که مدال طلای المپیک لندن را هم در کارنامه دارد پیش از این با ۶ مدال طلای جهان و المپیک در کنار عبدالله موحد، بعد از جهان پهلوان تختی پرافتخارترین کشتی‌گیر تاریخ ایران محسوب می‌شد که با حضور در فینال رقابت‌های جهانی ازبکستان علاوه بر قطعی کردن مدال نقره‌اش رکوردش با ۷ مدال جهان پهلوان تختی برابری کرد و با کسب مدال طلای این مسابقات و ششمین طلای جهانی صاحب رکوردی جاودانه در مسابقات جهانی شد.

جهان پهلوان تختی ۷ مدال طلای جهان و المپیک (۲ طلا و ۲ نقره جهان و یک طلا و ۲ نقره المپیک) را در کارنامه دارد که از این حیث پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران محسوب می‌شود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ