رهبران مخالفان مصری به تلاش برای سرنگونی مرسی متهم شدند/استعفای یک وزیر دیگر از کابینه مصر

۸ م دیماه ،

aljazeera6-11.jpg

دادستانی کل مصر با به جریان انداختن پرونده‌ای علیه رهبران مخالفان این کشور، دو قاضی را برای تحقیق در خصوص اتهام‌های وارده علیه رهبران مخالفان مبنی بر توطئه علیه نظام حاکم، انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، بر اساس این دستور، به زودی از اتهام‌های وارده علیه محمد البرادعی، رئیس حزب الدستور مصر، عمرو موسی، نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوی این کشور و حمدین صباحی، از رهبران ملی گرای مصر و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری این کشور، تحقیق به عمل خواهد آمد.

پیشتر شکایتی علیه این سه تن مطرح شده بود مبنی بر اینکه آنها قصد دارند تا محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر را سرنگون کنند.

از سوی دیگر یکی دیگر از وزرای کابینه مصر استعفای خود را تقدیم رئیس جمهوری کرد تا با این کار بحران سیاسی در این کشور گسترده‌تر شود.

محمد محسوب، وزیر مشاور در امور قانونی و پارلمانی کابینه مصر در اعتراض به سیاسی شدن تمامی نهادهای کشور و نیز کندی اصلاحات در مصر استعفای خود را تقدیم مرسی کرده است.

یکی دیگر از دلایل محسوب برای استعفا وضعیت بد اقتصادی اعلام شده و این وزیر مصری تاکید کرده است که دستگاه قضایی مصر نیز چندان توانایی در پایان دادن به فساد اقتصادی ندارد.

این استعفا در حالی تقدیم مرسی شده است که رئیس جمهوری مصر روز چهارشنبه به هشام قندیل، اول وزیر این کشور دستور داده بود تا برای رویارویی با بحران اقتصادی کابینه خود را ترمیم کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *