روزهای جنگ lبه روایت نخل‌های سربی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز lبه نقل از جام جم آنلاین در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

جام جم آنلاین: شبکه سه سیما برای ایام محرم و صفر تله‌فیلم‌های ذاکر، رابعه و بن‌بست را تولید می‌کند. این شبکه برای دیگرمناسبت‌ها از جمله روز بسیج و شب یلدا دو فیلم تلویزیونی نخل‌های سربی و «با آبرو» را برای پخش در نظر گرفته است.

محمدرضا شریفی، مدیر فیلم‌های تلویزیونی شبکه سه درباره تله‌فیلم‌های مناسبتی ایام محرم و صفر lبه جام‌جم گفت: برای روز اربعین فیلم تلویزیونی «ذاکر» را lبه تهیه‌کنندگی سیداحمد کاشانچی و نویسندگی و کارگردانی سیدمجید موسویان در نظر گرفته‌ایم که این فیلم در مرحله پیش‌تولید است.

وی ادامه داد: فیلمنامه «بن‌بست» را برای پخش در دهه آخر صفر تولید می‌کنیم که این فیلم در مرحله بازنویسی فیلمنامه است. نویسنده اولیه بن‌بست امیر بوالی است. این دو فیلم اجتماعی و در فضای امروزی lبه مسائل مرتبط با محرم و صفر می‌پردازد. فیلمنامه «رابعه» هم lبه نویسندگی شهلا دباغیان برای ایام محرم نوشته می‌شود. این فیلم lبه تهیه‌کنندگی احمد زالی برداشتی آزاد از زندگی وهب یکی از یاران امام حسین (ع)‌ است.

مقاومت مردم در روزهای جنگ

مدیر فیلم‌های تلویزیونی شبکه سه با اشاره lبه تولید فیلم «نخل‌های سربی» گفت: این تله‌فیلم lبه تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد و کارگردانی شهرام باباپور و lبه مناسبت روز بسیج تولید می‌شود. داستان این فیلم از یک هفته پیش از جنگ تحمیلی آغاز می‌شود. نخل‌های سربی روایتگر مقاومت‌های خودجوش مردمی است.


شریفی درباره تولید فیلمی با نام «با آبرو» ویژه شب یلدا گفت: این فیلم lبه تهیه‌کنندگی سیداحمد کاشانچی و کارگردانی سیدمجید موسویان در مرحله پیش‌تولید است. داستان آن هم درباره پسری است که lبه خاطر شرایط بد مالی‌اش می‌خواهد دزدی کند، اما در نهایت این کار را انجام نمی‌دهد و بعد از آن مشکلاتش حل می‌شود. فیلم با آبرو یک‌کار اجتماعی است.

وی افزود: فیلمنامه «یک مسافرت بخصوص» را معصومه بیات می‌نویسد. این فیلم را محمدرضا شفیعی تهیه می‌کند و حمید نعمت‌الله کارگردانی آن را lبه عهده دارد. lبه غیر از این‌کار، معصومه بیات مشغول نگارش چند فیلمنامه است که قرار است برای اعیاد مختلف تولید ‌شود. فیلم «جایزه برای بازنده‌ها» lبه تهیه‌کنندگی پیمان جعفری و کارگردانی رضا کمالی هم از دیگر تولیدات شبکه سه است که بزودی از این شبکه روی آنتن می‌رود.

داستان این فیلم درباره نوشابه‌ای جایزه‌دار است که lبه‌صورت اتفاقی وارد ساختمانی چند طبقه می‌شود. خانواده‌های این ساختمان با همه آرزوها و گرفتاری‌هایشان درگیر ماجرای این جایزه می‌شوند. کمند امیرسلیمانی، فریده دریامج، زهره حمیدی، محمود جعفری و … در این فیلم بازی می‌کنند.

توجه lبه نشاط و امید

شریفی ادامه داد: برای دهه فجر هم سه تله‌فیلم تولید می‌کنیم که بزودی کلید می‌خورند. تله‌فیلم‌های «پشت درهای بسته» با موضوع عدالت، «بار دیگر عقاب» با محوریت حج و «طاهر» با داستان حق‌الناس و تفکیک مال حلال و حرام lبه تهیه‌کنندگی سید احمد کاشانچی و سید مجید موسویان در مرحله نگارش فیلمنامه است.

وی با اشاره lبه فیلم‌های تلویزیونی شبکه سه برای نوروز گفت: برای این ایام سه تله‌فیلم تولید می‌کنیم که طرح‌ آنها در مرحله بررسی است. با توجه lبه این‌که نوروز امسال با ایام فاطمیه تقارن دارد، lبه همین دلیل تلاش می‌کنیم مضامین مناسب این ایام باشد.

مدیر فیلم‌های تلویزیونی شبکه سه درباره دیگر تولیدات این شبکه افزود: فیلم تلویزیونی «خودپرداز» lبه تهیه‌کنندگی همایون اسعدیان در مرحله نگارش فیلمنامه است. داستان درباره دو خانواده است که با یک اختلاف حساب مواجه می‌شوند و … فیلم «وفاداری عطیه» lبه تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام تولید خواهد شد.

شریفی ادامه داد: فیلم تلویزیونی «عطر خوش زندگی» lبه تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه با موضوع ارتباط نسل جوان و بزرگسالان تولید می‌شود. همچنین برای نهم دی ماه (روز میثاق ملت با ولایت) فیلم تلویزیونی «خام‌خواری» را lبه‌نویسندگی و کارگردانی احمد کاوری تولید می‌کنیم.

وی یادآور شد: با توجه lبه ماموریت‌های شبکه سه فیلم‌هایی تولید می‌کنیم که ضمن انعکاس مسائل مبتلا lبه جوانان lبه آنها نشاط و امید هم می‌دهد. اصلاً سیاه‌نمایی نمی‌کنیم، چون معتقدیم برای هر مشکلی، راه‌حلی وجود دارد. با توجه lبه چارچوب افق رسانه و تاکیدات مدیر شبکه و معاون سیما برای اعیاد، فیلم‌هایی با مضامین طنز و مسائل اجتماعی تولید می‌کنیم.

شریفی افزود: شبکه سه در گزینش فیلمنامه وسواس دارد و همیشه سعی می‌کند lبهترین فیلمنامه‌ها را تولید کند. lبه همین دلیل من از هنرمندانی که طرح‌های جذاب دارند برای همکاری دعوت می‌کنم.

مدیر فیلم‌های تلویزیونی شبکه سه درباره این‌که آیا سایت یا باشگاهی برای جوانان راه‌اندازی شده تا طرح‌ و ایده‌هایشان را lبه ثبت برسانند؟ توضیح داد: علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌هایشان را lبه نشانی ایمیل شبکه سه بفرستند البته ما قادر نیستیم همه طرح‌ها را lبه مرحله تولید برسانیم. طی هشت ماه گذشته ۷۵۰ طرح برای بررسی lبه دست ما رسیده که دوبرابر سال گذشته در همین مقطع وقتی است.

وی در خاتمه گفت: بررسی این همه طرح که از راه‌های دور هم ارسال می‌شود، کار دشواری است بنابراین ما از طرح کسانی استفاده می‌کنیم که ۸۰ درصد قابلیت نویسندگی را داشته باشند.


فاطمه عودباشی – گروه رادیو و تلویزیون


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *