روزه‌داران غذاهای پر انرژی مصرف کنند

نام گروه: اخبار پزشکی     انتشار: /۰۵/۰۳       تعداد بازدید: ۱۷۵

روزه‌داران غذاهای پر انرژی مصرف کنند

روزه‌داران غذاهای پر انرژی مصرف کنند

رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روزه‌داران در طول ماه رمضان باید غذاهای حاوی انرژی مصرف کرده و آب به مقدار کافی بنوشند.

دکترمحمدرضا شمس‌ اردکانی  افزود: روزه‌داران برای تامین آب بدن خود در ماه رمضان می‌توانند میوه مصرف کنند البته هر فرد بر اساس خاصیت مزاجی خود باید میوه بخورد.معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گقت: روزه‌داران باید از غذاهایی استفاده کنند که حاوی قند کافی باشد البته لازم است مبتلایان به دیابت این گونه غذاها را با احتیاط مصرف کنند.

شمس اردکانی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های طب سنتی شامل حفظ‌ الصحه(حفظ و نگهداری سلامتی) می‌شود و نقش مهمی در سلامت جامعه دارد. یکی از بحث‌های بسیار مهم در نگهداری سلامت، تغذیه است به گونه‌ای که در طب سنتی در بسیاری از موارد برای درمان بیماری‌ها بیمار به مصرف نکردن برخی مواد غذایی یا کم خوردن غذا توصیه می‌شود بنابراین روزه‌داری می‌تواند در حفظ سلامت انسان نقش زیادی داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت برخورداری روزه‌داران از خواب کافی اظهارکرد: با وجود به هم خوردن برنامه زندگی روزانه لازم است روزه‌داران در ماه رمضان شب‌ها حداقل ۶ ساعت و به طور متوسط ۸ ساعت بخواند.شمس اردکانی در پایان تاکید کرد: فلسفه روزه بسیار بزرگ‌تر از خوردن یا نخوردن است و تهذیب نفس در آن نقش زیادی دارد. در طب سنتی به عنوان یک طب کل‌نگر هم به نفس می‌پردازیم و هم به روح اهمیت می‌دهد. بنابراین از نظر طب سنتی بسیار اهمیت دارد و در طب سنتی حالت امر به معروف و نهی از منکر دارد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

منبع :Salamatnews.com

مطالب پیشنهادی:

روزه گرفتن برای چه بیمارانی ممنوع است؟
تاثیر روزه داری بر چند بیماری مهم
آیا به هنگام روزه داری و در طول روز با سردرد مواجه می شوید؟
روزهداری همراه با حفظ سلامت
روزهداری و کاهش علائم روماتیسمی
|


سیمرغ | تازه های سلامت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ