رونمایی کتاب عکس «بر آستان رضا» در موزه ملک

۱ مهر ۱۳۹۴ – ۱۱:۴۱:۵۶ ق.ظ

نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس
نظرات شماارسال به دیگرانچاپ بدون عکسچاپ با عکس

پنج شنبه ۶ مهر،شب تولد خجسته امام رضا (ع)؛

بزرگنمایی:  

مجموعه عکس های بارگاه آسمانی امام رضا (ع) ،کتاب تازه «محمد خوشرو» پنج شنبه ۶ مهر،در شب تولد خجسته هشتمین اختر تابناک امامت در موزه ملک رونمایی می شود .
به گزارش خبرگزاری ممتاز، «بر آستان رضا» عنوان این کتاب است که آن را «موسسه توسعه متوازن ایرانیان» انتشار داده و در یک چاپ بسیار نفیس و ماندگار در ۳۴۸ صفحه و حدود ۴۰۰ قطعه عکس،حرم و رواق های نورانی آستان مقدس رضوی را در زوایای زیبایی شناسانه نوین به تصویر کشیده است .
«عبادت» تم محوری مجموعه عکس «برآستان رضا» محمد خوشروست ،او مناظر آشنای حرم مطهر امام هشتم را در عکس هایی با جلوه های هنری و کادرهای متفاوت ارایه داده است اما کتاب او سرشار از تصاویری کمتر دیده شده از این بارگاه است که معمولا از چشمان زائران پنهان می ماند . دغدغه جدی او،بازگویی شوق شیعیان و دینداران به ساخت هنرمندانه اماکن متبرکه شان و کشف و شهودی در معماری اسلامی ایرانی و جاری نمودن آن در زندگی امروز است .
این سومین کتاب عکس «محمد خوشرو» از حرم ها و اماکن متبرکه ائمه اطهار است ،او سال ۱۳۸۹ «نسیم سحر» منتخبی از جلوه های معنوی زیارتگاه های مقدس تشیع در عراق را منتشر کرد،سال ۱۳۹۰ در کتاب بسیار جامع «سجده صاحبنظران» حرم های مطهر امام علی (ع) ،امام حسین (ع) و امام موسی کاظم (ع) را به زیور طبع آراست و اینک پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ،کتاب تازه اش «بر آستان رضا» در موزه ملک ،موقوفه آستان مقدس رضوی ،رونمایی خواهد شد .
آیین رونمایی کتاب «برآستان رضا» ساعت چهار بعد از ظهر پنج شنبه ۶ مهر ،در سرسرای ملک موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک واقع در میدان امام خمینی (ره)،خیابان مللمتحد برگزار خواهد شد .

کد خبر: ۲۰۱۲۰۹۲۲۱۱۴۱۵۶۴۳۱


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *