رونمایی ازبانک اطلاعاتی جامع دریایی کشور تا۲ماه دیگر/ راه‌اندازی هنگ دریایی محیطزیست بزودی

معاون محیط دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از رونمایی بانک اطلاعاتی جامع دریایی کشور تا دو ماه آینده و همچنین راه‌اندازی هنگ دریایی و تهیه اطلس استقرار صنایع کشور در مناطق ساحلی شمال و جنوب کشوردر آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در آذربایجان غربی، عبدالرضا کرباسی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فیلم و عکس محیط زیست در آموزه‌های رضوی افزود: امسال همزمان با روز محیط بان استانداردهای محیط زیست دریاچه ها تدوین و ثبت شده است که تا پایان سالجاری تصویب و اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: این استانداردها شامل تخلیه فاضلاب های شهری، صنعتی و کشاورزی از پهنه های آبی کشور از جمله دریاچه ارومیه و خلیج فارس و خزر می باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی هنگ دریایی در آینده نزدیک در کشور خبر داد و اظهار کرد: ۵۶ ایستگاه پایش در چند پهنه آبی در سال جاری بصورت آنلاین که بیش از ۲۰ پارامتر را اندازه گیری می کند، راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه آیات قرآن کریم سفارش های زیادی بر حفاظت از اجزای محیط زیست کرده است، اظهار کرد: در غزوات گذشته نیز تاکید رسول اکرم (ص) هنگام حمله دشمن آسیب نرساندن به درختان و گیاهان بود.

کرباسی اضافه کرد: این سیره حضرت رسول اکرم(ص) توسط امام رضا(ع) به ایران نیز منتقل شد که باعث توجه زیاد ایرانیان به حفاظت از محیط زیست شد.

وی با اشاره به اینکه محیط بانان یکی از اجزای اصلی حفاظت از محیط زیست هستند، بیان کرد: شغل محیط بانی همانند شغل انبیا مقدس و الهی است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ