رونمایی از جذاب ترین حوزه های صنعتی ایران برای سرمایه گذاران / محصولات غذایی در سکوی نخست

حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی بیشترین حجم سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده طی سه ماهه ابتدایی سال جاری را به خود اختصاص داد.
به گزارش خبرآنلاین سیدعلیرضا شجاعی سخنگوی وزارت صنعت، معدن وتجارت، گفت: از مجموع ۱۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده در حوزه صنعتی در سه ماهه ابتدایی امسال، بیش از یک چهارم سرمایه گذاریها در حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی بوده است.
وی ادامه داد: کشور ما پتانسیل های خوبی در صنایع غذایی و آشامیدنی دارد و آمارها نیز حاکی از این است که محصولات غذایی و آشامیدنی ها با جذب بیش از ۴۵۱ میلیارد تومان سرمایه در ردیف نخست و جذابترین حوزه در بهار امسال برای سرمایه گذاری بوده و محصولات کانی غیر فلزی همچون شیشه، سیمان، بتن، آجر، کاشی و سرامیک با ۲۱۳ میلیارد تومان در رتبه دوم، محصولات شیمیایی با ۲۱۲ ، ساخت فلزات اساسی با ۱۴۲ و محصولات از لاستیک و پلاستیک با ۱۳۸ میلیارد تومان در ردیفهای بعدی جذب سرمایه قرار داشته اند.
مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت، اتمام طرح های نیمه تمام را از جمله محورهای اصلی فعالیت آن وزارتخانه در سال تولید ملی برشمرد و تاکید کرد: رونق تولید نیازمند بهبود محیط کسب و کار و نیز تامین منابع مالی مناسب است که امیدواریم متولیان اقتصاد کلان بیش از گذشته به آن توجه کنند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با هیات دولت تاکید کردند نقدینگی افزایش یافته را به سمت مراکز تولید هدایت کنند، چون هر چه سرمایه ها به سمت صنعت و معدن جهت داده شود شاهد سرعت بیشتر در تکمیل ظرفیت واحدهای تولیدی و به ثمر رسیدن طرح ها خواهیم بود.
وی افزود: در بهار امسال بر اساس آمار در ۵ حوزه اول جذب سرمایه گذاری صنعتی مجموعا نزدیک به ۱۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسید که ۷۰ درصد کل سرمایه پروانه های بهره برداری صادره در این مدت است.
به گفته شجاعی، محصولات فلزی فابریکی با ۱۳۷ میلیارد تومان و ساخت منسوجات با ۱۳۳ میلیارد تومان رتبه های بعدی جذب سرمایه را در صنعت به خود اختصاص دادند.
۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ