رونمایی از سبب اختلاف احمدی‌نژاد و خانم وزیر!

۵ م دیماه ،

سخنان روز قبل وزیر بهداشت سبب شد کە روزنامه ایران در ادامه گزارش های خود علیه وزیر زن کابینه تاکید کند کە سخنان وزیر بهداشت با نظرات رییس جمهور همخوانی ندارد. روزنامه دولت در گزارش سبب اختلافات محمود احمدی نژاد و مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت دولت را “وابستگی بسیار خانم وزیر به باقر لاریجانی” دانست.

ممتازنیوز: روزنامه ایران در صفحه اول شماره امروز خود با درج گزارشی با تیتر “پافشاری خانم وزیر برائ افزایش قیمت دارو” به وزیر بهداشت حمله کرد و سخنان روز قبل وی را در مخالفت با اظهارات رییس جمهور تفسیر کرد.

روز قبل مرضیه وحید دستجردی اعلام کرد: «به سبب افزایش نرخ ارز افزایش در قیمت داروها را خواهیم داشت. در مورد روند تخصیص ارز دارو قبلاً صحبت‌های خود را کرده‌ایم، صحبت‌های ما همان صحبت‌های قبلی است.»

این سخن وزیر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت، در حالیکه رییس جمهور در گفت و گوی ویژه تلویزیونی خود گفت: «از همین جا به مردم اعلام می‌کنم احدی به بهانه نبود ارز حق ندارد قیمت دارو را بالا ببرد.»

سخنان روز قبل وزیر بهداشت سبب شد کە روزنامه ایران در ادامه گزارش های خود  علیه وزیر زن کابینه تاکید کند کە سخنان وزیر بهداشت با نظرات رییس جمهور همخوانی ندارد.

این روزنامه در ادامه به ریشه یابی مسئله پرداخت و نوشت: «آنچه از شواهد و قرائن پیداست موضوع چیزی فراتر از ارز، دارو و تجهیزات پزشکی، بلکه بحث بر سر همان چند نفری است که قصد تخریب چهره بهداشت و درمان کشور را دارند. شاید همان‌گونه که پیش از این بعضی از پایگاه اینترنتی‌های خبری و خبرگزاری‌ها نوشته بودند موضوع به اصرار خانم دستجردی بر عدم برکناری باقر لاریجانی (قائم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران) که گفته می‌شود نفر اول تصمیم‌گیر در این وزارتخانه است باز می‌گردد.»

ارگان دولت در ادامه آورده است: «وابستگی بسیار دکتر دستجردی به قائم‌مقام خود توان تصمیم‌گیری را از خانم وزیر گرفته یا شاید هم ارادت به رئیس سابق در دانشگاه تهران است که وزیر را این‌گونه در برابر سخنان و خواسته‌های رئیس‌جمهور قرار می‌دهد.»

در یک ماه اخیر و همزمان با به وجود امدن بحران دارو در کشور وزیر بهداشت و آموزش پزشکی و معاونان وی بارها اعلام کردند کە ارز اختصاص یافته از سوی بانک مرکزی به جای واردات دارو صرف واردات زین اسب، غذای سگ و… شده است.

موضع گیری های وحید دستجردی و معاونان او دربارهٔ اختصاص ارز مرجع به کالاهای لوکس و عجیب، بی سابقه ترین موضع گیری مقامات عالی رتبه دولتی است کە به نوعی افشاگری به حساب می آید. پس از این سخنان خانم وزیر روزنامه ایران در گزارش های سریالی به شدت به وزیر و معاونان او تاخت.

در این بین زمزمه های برکناری مرضیه وحید دستجردی مطرح است، اما هفته قبل محمدرضا رحیمی شایعات در این باره را تکذیب کرد. 

فرارو


.
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ