رونمایی از ۴ پروژه بانکداری الکترونیکی/ پیاده سازی کیف پول دیجیتال

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

چهار پروژه ملی "سپاس"، "آریا "، چکاوک" و "سامانه های نوین همراه بانکی"در حوزه خدمات بانکداری الکترونیک رونمایی شد.
 
 
این چهار پروژه ملی با حضور دبیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت خدمات انفورماتیک رونمایی شد.
 
سامانه پرداخت الکترونیکی سیار "سپاس" به منظور مدیریت تراکنش های تلفن همراه, کیف پول الکترونیکی و سایر فناوری های بانکداری الکترونیکی سیار در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و پیاده سازی شده است.
 
سامانه "آریا "که در واقع سامانه بومی سازی شده و جایگزین ساتنا است نیز با تکیه بر دانش فنی متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک و به منظور مدیریت پرداخت ها و وجوه بین بانکی در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی و به اجرا درآمده است.
 
با راه اندازی سامانه "چکاوک " از نقل و انتقال لاشه چک در شبکه بانکی جلوگیری کرده و اعمال نظارت و کنترل های بانک مرکزی بر روی چک های بین بانکی تسهیل خواهد شد و همچنین امکان مدیریت تسویه حساب بین بانکها را نیز بیش از پیش برای بانک مرکزی فراهم می آورد.
 
در سامانه فناوری های نوین بانکی نیز محصولات مبتنی بر فناوری های موبایل و سرویس احراز هویت با امکان تولید رمز یکبار مصرف مربوط می شود.
 
در مراسم رونمایی از این پروژه ها، محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی با بیان اینکه شکل گیری و تحقق این پروژه های بزرگ ملی در بحرانی ترین شرایط تحریمی محقق شده گفت: شرکت خدمات انفورماتیک در این راستا به خود باوری رسیده و امروز نقش مهمی را در راهبری اهداف بلند بانک مرکزی به منظور توسعه بانکداری الکترونیک برعهده دارد.
 
استقرار و ایجاد مدیریت امنیت، ایجاد سرویس های حاکمیتی جدید شاپرک، کاشف، نسیم, اعتبارات اسنادی، سپام، سوئیفت، شفق و ظرفیت سازی در شتاب تا مرز ۵۰ میلیون تراکنش روزانه و نیز بکارگیری شبکه جدید DVB/RCS از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت خدمات انفورماتیک است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ