رژیم غذایی به سبک ژاپنی

۲۴م دیماه ،
ممتاز نیوز : همه ما سعی می کنیم کە از سالم ترین مواد غذایی استفاده کنیم به همین سبب در مطلب خواندنی امروز یکی از سالم ترین رژیم های غذایی جهان را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فرارو ؛ امروزه در غرب غذاها بسیار سریع آماده می گردد و اغلب به طعم آن کمتر توجه می گردد در حالی کە در شرق آسیا مردم به طعم غذا اهمیت می دهند.ژاپنی ها اغلب مصرف آن چه را برائ سلامت مفید است بر آن چه دوست دارند ترجیح می دهند.

ماهی
در این کشور مصرف ماهی کە منبع عالی اسید چرب امگا۳ است، بسیار بالاست.

مصرف کم گوشت قرمز
با مصرف بالای ماهی دیگر در برنامه غذایی ژاپنی ها جایی برائ مصرف گوشت قرمز باقی نمی ماند. گوشت قرمز دارای چربی های اشباع شده است کە در صورت مصرف بیش از حد سرخرگ ها را مسدود می کند و سبب چاقی مفرط و بیماری قلبی می گردد.

فرآورده های سویا
فرآورده های سویا نیز مانند ماهی در ژاپن طرفداران بسیاری دارد. فرآورده های سویا کاهش دهنده بیماری قلبی و فشار خون است و ماده اصلی برنامه غذایی ژاپنی ها محسوب می گردد. سویا در پایین آوردن کلسترول موثر است.

مصرف برنج
مصرف برنج ژاپنی ها بسیار بالاست به طوری کە تقریباً با هر وعده غذایی از جمله صبحانه به میزان کم سرو می گردد. از برنج به عنوان کربوهیدرات کم چرب استفاده می گردد. البته پیشنهاد می گردد به جای برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده شود تا مواد مغذی بیشتری به بدن برسد.

نودل سالم
نودل(ماکارونی، رشته) نیز بخشی از غذاهای اصلی ژاپنی ها را تشکیل می دهد. این نودل ها کە از آرد گندم و گندم سیاه تهیه می گردد، برائ سیستم گوارشی مفید است. این نودل ها کە فاقد آرد سفید است، سرشار از فیبر است. مصرف نودل به بدن در دفع کلسترول و تحریک روده کمک می کند.

مصرف بالای سبزیجات
مردم ژاپن از سبزیجات استفاده فراوان می کنند به طوری کە خوردن سوپ سبزیجات یا سالاد برائ صبحانه امر غیرعادی نیست. رژیم غذایی ژاپنی ها سرشار از کلم برگ، کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ، شاهی و… است. این گیاهان کە سرشار از ویتامین C و فیبر است، خاصیت ضدسرطانی دارد. برائ حفظ ماده مغذی، سبزیجات را به صورت بخارپز مصرف می کنند.

چای سبز
میزان نوشیدن چای سبز در این کشور بالاست. چای سبز تنظیم کننده فشار خون، کاهش دهنده قندخون، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، کاهش دهنده کلسترول و کند کننده روند پیری است و از بروز سرطان پیشگیری می کند.

دسرهای سالم
اگر چه ژاپنی ها از خوردن دسرهایی مانند بستنی یا کیک لذت می برند اما برائ دسر، میوه های فصلی را ترجیح می دهند.

مصرف کم وعده های غذایی
پرس های غذا در ژاپن بسیار کمتر از کشورهای غربی است و در نتیجه از پرخوری پرهیز می کنند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *