رییس اتحادیه شیرینی فروشان : قیمت شیرینی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است / هر کیلو شیرینی تر خامه ای ۶۴۰۰ تومان

محمد نصرتی، رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی فروشان در رابطه با گرانی در بازار شیرینی گفت: « مواد اولیه شیرینی حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ قلم است که بخش عمده آن از خارج می آید. به هر حال افزایش قیمت های جهانی برخی کالا ها را اگر کنار بگذاریم برخی کالا ها در داخل نیز گران شده اند و همچنین قیمت ارز هم افزایش پیدا کرده است. طبیعتا این شرایط در قیمت تمام شده محصول شیرینی هم اثر دارد. »
نصرتی افزود: « روغن  بیشترین افزایش قیمت را داشته است به طوریکه قیمت جهانی آن هم بالا رفته است. قیمت خامه  هم افزایش پیدا کرده است. آرد که پیش تر افزایش پیدا کرده بود. اقلام دیگر هم به همین شکل قیمت شان صعود داشته است. »  
بر اساس گفته رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی فروشان در مجموع حدود ۲۵ درصد شیرینی افزایش قیمت داشته است که به طور میانگین این رقم را می توان اعلام کرد.

نصرتی در بخش دیگری از توضیحات خود به قیمت ۵ قلم شیرینی پر مصرف اشاره کرد و گفت: « ۵ قلم شیرینی پر مصرف داریم. این ۵ قلم به این قیمت ها به فروش می رسد: شیرینی تر خامه ای ۶۴۰۰، گل محمدی ۴۶۰۰ تومان، زبان و پاپیونی ۵۲۰۰ تومان، برنجی ۵۲۰۰ تومان و کیک یزدی هم ۴۳۰۰ تومان. این ۵ قلم را قیمت داده ایم که قنادی های سطح شهر باید به همین قیمت بفروشند. » 

او ادامه داد: «  برخی از قنادی ها می آیند و روی شیرینی های خامه ای را با برخی میوه ها و  دسر شکل می دهند که طبیعتا با کیلویی ۶۴۰۰ تومان قیمت آن تفاوت دارد و قیمت بیشتری دارد. » 

رییس اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی فروشان همچنین اعلام کرد که کسی اگر شکایتی در رابطه با فروش شیرینی داشته باشد می تواند با اتحادیه تماس بگیرد تا سریعا پیگیری صورت گیرد.
 

۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ