رییس دفتر مقام معظم رهبری: تفکیک نظام از روحانیت محال است

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،

noor-20.jpg

رییس دفتر مقام معظم رهبری تاکید نمود: تفکیک نظام از روحانیت محال است؛ نظام اسلامی با روحانیت عجین است و برهمین اساس دشمنان تلاش می‌کنند روحانیت را تضعیف نمایند.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام‌ والمسلمین محمدی گلپایگانی، امروز پنجشنبه، در کنگره “فقیه آگاه” که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد، تصریح نمود: دشمنان از بیداری اسلامی درمانده‌اند و چاره ای ندارند و باید توجه داشت که روحانیت در این عرصه نقش حساسی دارد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری ابراز داشت: دشمنان سعی می‌کنند روحانیت را تضعیف نمایند چرا که قادر به رویارویی با این نظام قدرتمنداسلامی نمی باشدند.

وی با بیان اینکه تفکیک این نظام از مرجعیت و روحانیت امکان‌پذیر نمی باشد، افزود: این نظام با روحانیت عجین شده برهمین اساس جدایی این دو رکن از یکدیگر امکان پذیر نمی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی ادامه داد: آنچه سبب شده ایران اسلامی از امنیت بالا و والایی برخوردار باشد، قدرت نظام است.

وی خاطرنشان نمود: اگر دشمنان درصدی احتمال می دادند که می توانند نظام را براندازند، در این کار تردید نمی نمودند، اما می دانند اینجا بیشه شیران است و مخصوصا در وقت رهبری آیت الله العظمی خامنه ای، کشور و نیروهای مسلح از چنان قدرتی برخوردار است که اگر تکان بخورند، نابود خواهند شد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به ویژگی های شخصیتی آیت الله گلپایگانی، گفت: ایشان چیزی که گفتنش سبب تضعیف نظام اسلامی نمی‌شد را بیان، اما اگر اظهارش سبب تضعیف نظام بود، بیان نمی نمود.

وی ادامه داد: آیت‌الله العظمی گلپایگانی، جایگاه برجسته داشته و در اجرای فقه الهی صلابت داشتند.

کنگره بزرگداشت مرحوم حضرت آیت الله گلپایگانی با عنوان “فقیه آگاه” روز پنج شنبه با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، رییس دفتر رهبر معظم انقلاب و آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *