زمانهای مفید برای خوردن و خوابیدن

در حالی که هرگز بهترین زمان برای سیگار کشیدن یا خوردن غذاهای بی کیفیت چرب وجود ندارد اما از نظر علمی و پزشکی رفتارهای سالم را باید در بهترین زمان خودش انجام داد.

در زیر به برخی از این رفتارها و چگونگی و چرایی آنها اشاره می شود.
بهترین زمان برای خواب

زود به رختخواب رفتن و زود بیدار شدن ایده بسیار خوبی است. بر اساس طب شرقی، کانال های مهم انرژی برای احیای بدن در ساعت ۱۱ شب فعال می شوند. در مطالعات علمی غربی نیز آمده است هورمون هایی که به شما کمک می کند به طور مناسب تری بافت را ترمیم و جربی و قند را بسوزانید، در صورت خواب کافی ترشح می شوند.

پس سعی کنید در ساعت ۱۱ شب به خواب بروید.

بهترین زمان برای خوردن

بستگی دارد. اگر لاغر باشید بدن می تواند انرژی خود را تامین کند و زمان غذا خوردن از اهمیت کمتری برخوردار است اما سه وعده غذایی پایه باید حفظ شود. اگر اضافه وزن دارید یا پیش دیابت هستید وعده های غذایی باید در عین زیاد بودن کم حجم و بدون کربوهیدرات تصفیه شده باشد.

بهترین زمان برای سفر

اگر از قطارهای سریع استفاده می کنید اواخر صبح بهتر است. اما برای قطارهای سبک و کند، عصر هنگام بهتر است. با این حال بهترین زمان را باید برای “رفتن” در نظر گرفت نه بازگشت تا بدن خود را هماهنگ کند.

بهترین زمان برای خوردن کربوهیدرات

اگر دچار اضافه وزن هستید و از مشکلات کلسترول، تری گلیسیرید و قند خون رنج می برید بهترین زمان برای مصرف کربوهیدرات “هرگز ” است. مگر آنکه مقدار بسیار اندک و ناچیزی پس از یک ورزش سنگین.

اگر لاغر هستید یا بسیار فعال، بهترین زمان پس از ورزش و همچنین پیش از خواب، است چرا که کربوهیدارت ها کیفیت مناسب تری را برای خواب فراهم می کنند. این مواد مغذی تاثیرات بر شیمی مغز را آرام می کنند. به همین دلیل است که در زمان استرس دوست داریم کربوهیدرات بخوریم.

بهترین زمان برای مصرف مکمل ها

اغلب، بهتر است مکمل ها همراه با غذا خورده شوند چرا که هضم غذا موجب جذب بهتر مکمل ها می شود.

تنها استثنا ماده غذایی محرک مانند کافئین یا کارنیتین است که باید با معده خالی خورده شوند.

بهترین زمان برای کارهای فکری

ایده ال است کارهای فکری در صبح انجام شود. با آغاز روز باید تمرکز کرد ولی همانطور که روز می گذرد باید بر آرامش بدن و ذهن خود بیافزاییم تا برای خواب آماده شویم.

داغ کن - کلوب دات کام ارسال به کلوب


سلامت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ