زمان‌بندی نحوه عرضه بنزین یورو ۴ و ۵ در کلانشهرها اعلام شد

۱۷اردیبهشت،

معاون وزیر نفت با تشریح زمان‌بندی نحوه عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ در کلانشهرهای کشور، گفت: قیمت این نوع بنزین با قیمت فعلی بنزین معمولی تفاوتی نخواهد شد.

به گزارش Consbank، علیرضا ضیغمی در گفتگو با مهر دربارهٔ برنامه تازه زمان بندی عرضه و توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا در کلانشهرهای اصلی کشور، گفت: از خرداد ماه سالجاری عرضه سراسری بنزین یورو ۴ و ۵ اروپایی در سه کلانشهر تهران، کرج و اراک آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه اولویت عرضه بنزین اروپایی در کلانشهرها به راه اندازی طرح های تازه پالایشگاهی بستگی دارد، تصریح کرد: سال قبل دو طرح عظیم توسعه، بهینه سازی و بهبود فرآیند تولید در پالایشگاه های تهران و شازند راه اندازی شد.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه بر این اساس، شرایط برای عرضه بنزین اروپایی در تهران، کرج و اراک فراهم شده است، تصریح کرد: تا مرداد ماه سالجاری هم امکان عرضه این بنزین با کیفیت و مرغوب در شهرهای اصفهان و تبریز فراهم خواهد شد.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت با یادآوری اینکه تا چند هفته آینده امکان بهره برداری کامل از طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان، لاوان و تبریز فراهم خواهد شد، بیان کرد: بر این اساس در فصل تابستان دستکم در پنج کلانشهر اصلی کشور بنزین اروپایی توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین دربارهٔ قیمت‌گذاری بنزین یورو ۴ و ۵ هم توضیح داد: قیمت بنزین به صورت تکلیفی توسط دولت تعیین و به شرکت ملی پالایش و پخش نفتی ابلاغ می گردد.

ضیغمی با یاداوری اینکه با احتساب شرایط موجود فعلا تغییری در قیمت بنزین یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا داده نشده است، اظهارداشت: با توجه به اینکه این بنزین جایگزین بنزین معمولی با اکتان ۸۷ شده، از این رو مردم می‌توانند با قیمت ۴۰۰ تومانی بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا را در جایگاه‌ها خریداری کنند.

به گفته وی، تا پایان سال جاری و با بهره برداری از تمامی طرح‌های تازه پالایشگاهی امکان عرضه بنزین یورو ۴ و ۵ در تمامی کلانشهرهای باقیمانده کشور همچون شیراز، بندرعباس، مشهد مقدس فراهم خواهد شد.

ضیغمی همچنین در خصوص آخرین وضعیت توزیع گازوئیل با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا هم توضیح داد: هم اکنون در تمامی جایگاه های تهران گازوییل یورو ۵ توزیع می گردد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، افزود: یک محموله گازوئیل کم گوگرد اروپایی هم به مشهد ارسال شده و با افزایش تولید این فرآورده به زودی در کرج و مشهد هم برنامه دائمی عرضه گازوئیل یورو ۵ اجرایی خواهد شد.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ