زمان برگزاری نخستین نشست مشترک دولت و مجلس و موعد معرفی سه وزیر به بهارستان

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
یک عضو هیات رئیسه مجلس با بیان این که نخستین نشست مشترک دولت و مجلس بعد از تعطیلات تابستانی مجلس برگزار می‌شود گفت که زمان این جلسه معلوم نیست ولی احتمالا قبل از تحویل بودجه به مجلس برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: تاکنون بحثی در خصوص نشست مشترک دولت و مجلس مطرح نشده است ولی طبیعتا مجلس طبق روال قبل جلسات مشترکی را برای همکاری‌های بیشتر برگزار می‌کند، جلساتی که در قبل وجود داشت ولی اواخر دولت قبلی به سبب بعضی رفتارها ادامه پیدا نکرد.

وی با ابراز امیدواری از آغاز نشست‌های مشترک مجلس با دولت تازه گفت: با توجه به اینکه دولت اهتمامی برای ارائه به موقع بودجه به مجلس دارد این موضوع همکاری‌های بیشتر با مجلس را می‌طلبد تا دیدگاهها نزدیک شود، به همین سبب به احتمال بسیار جلسه مشترک مجلس و دولت در آستانه تحویل بودجه مجلس یعنی در آذرماه برگزار می‌شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه چارچوب‌های نشست مشترک باید مشخص شود گفت: طبق روال قبل مجلس در این نوبت باید میزبان نشست مشترک با دولت باشد ولی باز هم دولت تازه باید برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد که ممکن است میزبانی تغییر پیدا کند تمامی این موارد با معاون پارلمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سبحانی‌نیا در عین حال گفت:‌هنوز معاون پارلمانی به مجلس معرفی نشده است ولی قاعدتا بعد از معرفی مجلس در مورد محل زمان نشست مشترک با دولت جلساتی را با معاونت پارلمانی برگزار می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت جایگاه معاونت امور مجلس رئیس جمهور گفت: این معاونت به تعامل بیشتر مجلس و دولت کمک می‌کند که ما منتظریم هر چه سریعتر به مجلس معرفی شود تا کارهای مشترک به بهترین شکل پیگیری شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس در پایان در خصوص زمان معرفی سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و ورزش و جوانان به مجلس گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی انتظار می‌رفت که وزراء به مجلس معرفی شوند ولی شنیده‌ام که رئیس جمهور بعد از تعطیلات تابستانی مجلس اوایل مهر ماه این سه وزیر را به مجلس معرفی می‌کند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ