زن ترک با رحم پیوندی باردار است

سلامت > درمان
بیمارستانی در جنوب ترکیه اعلام کرد نخستین زنی که به طور موفقیت‌آمیز با رحمی که از یک اهداکننده به وی پیوند زده شده باردار است.

به گزارش رویترز دریا سرت ۲۲ ساله که بدون رحم متولد شده بود پس از اینکه در آگوست ۲۰۱۱ پیوند رحم دریافت کرد با لقاح آزمایشگاهی (IVF) باردار شد.

بیمارستان دانشگاهی آکدنیز در شهر مدیترانه‌ای ترکیه، آنتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: “نتایج آزمایش‌های ابتدایی بیانگر بارداری است. این بیمار در حال حاضر در وضعیت سلامت مناسبی است. ما در آینده اخبار جدید در این باره به اطلاع خواهیم رساند.”

حدود ۵۰۰۰ نفر زن در جهان بدون رحم متولد می‌شوند، در هزاران زن نیز این اندام به علت سرطان یا سایر بیماری‌ها خارج می‌شود و به این ترتیب آنها نمی‌توانند باردار شوند.

پزشکان در ماه سپتامبر گذشته نخستین پیوند رحم از مادر به دختر را بر روی دو زن سوئدی که در دهه ۳۰ زندگی‌شان قرار داشتند، انجام دادند.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. کبری گفت:

    سلام ببخشید امکان داره جدیدترین نتایج رو از زن ترک بگید که آیا جنینش زنده است وآیا در ایران اقداماتی برای پیوند رحم صورت گرفته است با تشکر

  3. MEYSAN گفت:

    بد نبود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ