ساخت اولین خودرو دنیا به کمک چاپگر سه‌بعدی

۱۰م اسفند

ساخت اولین خودرو دنیا به کمک چاپگر سه‌بعدی

چاپگرهای سه‌بعدی تا مدتی قبل مدل مفهومی از یک دستگاه الکترونیکی محسوب می‌شدند و کارشناسان هم‌اکنون به فکر تولید نسل تازه خودروها به کمک چاپگرهای سه‌بعدی افتاده‌اند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از فارس، چاپگرهای سه‌بعدی کە تا مدتی قبلی مدل مفهومی از یک دستگاه الکترونیکی محسوب می‌شدند، هم‌اکنون محصولاتی از قبیل ساختمان، اندام‌های بدن، پروتزهای دندانی، مواد غذایی، لباس، پایگاه استقرار روی کره ماه و حتی خودکار را برائ ما تولید می‌کنند و کارشناسان هم‌اکنون به فکر تولید نسل تازه خودروها به کمک چاپگرهای سه‌بعدی افتاده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت ، “جیم کور”(Jim Kor) کە مدیریت گروه اتومبیل الکتریکی مبتنی بر چاپگر سه‌بعدی Urbee را برعهده دارد، تجربه‌ای ۳۵ ساله در زمینه طراحی اتومبیل، اتوبوس، قطار، ماشین‌آلات کشاورزی و دستگاه‌های سنگین قابل حمل دارد و می‌کوشد این تجربه را با فناوری تازه چاپگرهای سه‌بعدی تلفیق کند. لازم به ذکر است کە کور در سابقه فعالیت‌های خود طراحی ساختمان‌های شهری و محصولاتی برائ صنایع هوانوردی و پزشکی را نیز گنجانده است.

شرکت او کە Kor Ecologic نام دارد خودرویی را به صورت مدل اولیه و مفهومی تولید کرده است  کە Urbee II نام دارد و در حالی کە مرحله تولید نهایی آن نزدیک می‌شود، به طور کامل توسط چاپگر سه‌بعدی تولید شده است.

لازم به ذکر است، این اولین باری است کە یک خودرو به وسیله چاپگرهای سه‌بعدی تولید می‌شود و کارشناسان بر این باورند کە این خودروها می‌تواند همراه با شاسی‌های فوق‌سبک، بدنه‌ای فوق‌العاده قوی و دقت بسیار در اتوبان‌ها به حرکت درآیند.
 

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴  ۱۴:۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *