سارکوزی از اتهامات دربارهٔ دریافت غیرقانونی پول در زمان انتخابات ۲۰۰۷ نجات یافت

۰۳م آذر ،

25-148.jpg

رئیس جمهور سابق فرانسه از اتهامات مطرح شده علیه خود در جریان بازپرسی‌های صورت گرفته در یکی از دادگاه‌های این کشور در زمینه دریافت غیرقانونی پول در جریان انتخابات سال ۲۰۰۷ میلادی از لیلیان بتانکورت، ثروتمندترین زن فرانسه، نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولا سارکوزی روز پنجشنبه در برابر قضات تحقیق در شهر بوردو در جنوب غرب فرانسه مورد بازپرسی ۱۲ ساعته قرار گرفت.

قاضی تحقیق در پرونده مذکور وضعیت سارکوزی را وضعیت “شاهدی کە وکیلش همراهش” بوده قرار داد تا به این ترتیب سارکوزی از اتهامات در این پرونده نجات یابد.

بازجویی از نیکولا سارکوزی ۵۷ ساله، رئیس جمهور سابق فرانسه به شدت مورد توجه رسانه‌های این کشور قرار گرفته است تا مشخص شود آیا وی در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۷ میلادی از لیلیان بتانکورت، ثروتمندترین زن فرانسه به صورت غیرقانونی پول دریافت کرده است یا خیر؟

این در حالیست کە در ژوئیه سال جاری میلادی پلیس فرانسه منزل و محل کار سارکوزی را در بخشی از تحقیقات در خصوص این رسوایی مورد بازرسی قرار داد.

سارکوزی پس از شکست در مقابل فرانسوا اولاند، در انتخابات ریاست جمهوری ماه مه سال جاری میلادی مصونیت قضایی خود را از دست داده است.

این رسوایی در خصوص دریافت غیرقانونی پول از سوی بتانکورت زمانی به صورت بحث و جدل‌های عمومی از ژوئیه ۲۰۱۰ میلادی مطرح شد کە حسابدار سابق بتانکورت اسنادی محرمانه را فاش ساخت کە نشان می‌داد اریک ووئرث، وزیر سابق کار فرانسه در فرار مالیاتی بزرگ بتانکورت دست داشته است.

حسابدار سابق بتانکورت همچنین مدعی شده کە این زن ۱۵۰ هزار یورو، معادل ۱۹۲ هزار دلار به کمپین انتخاباتی ۲۰۰۷ سارکوزی پیشنهاد کمک مالی کرده بود در حالی کە بر اساس قوانین فرانسه فرد کمک‌کننده تنها می‌تواند ۷۵۰۰ یورو به هر حزب کمک کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ