سازمان نظام وظیفه عمومی : موعد اعزام اشخاص متاهل درشرایط خاص به تعویق می افتد

۲۶م اسفند ،

یکی ازخوانندگان به نام مجید نوشته بود: بنده متولد سال ۱۳۶۵ و متاهل هستم. با پایان دوره تحصیل باید به سربازی بروم اما متاسفانه شرایط سربازی به گونه ای است که بنده در طول این دو سال هیچ گونه درآمدی نخواهم داشت. به همین سبب گذران زندگی با این گرانی غیرممکن خواهد بود. به ادارالت ومسئولان مختلفی برائ اطلاع ازشرایط مناسب سربازی اشخاص متاهل مراجعه کرده ام اما هیچ گونه تسهیلاتی متناسب با شرایط متاهلین داده نمی شود. مسلما درجامعه ای که هرروزاز لزوم کاهش سن ازدواج و نیز افزایش ازدواج صحبت می گردد باید تسهیلاتی نیز برائ این اشخاص درنظر گرفت. خواهشمند است در این زمینه بنده را راهنمایی نمایید. با تشکر
درسایت اختصاصی نظام وظیفه عمومی دربارهٔ شرایط مشمولان متاهل عنوان شده است: مشمولان متأهلی که دارای شرایط خاص (تولد فرزند، بیماری شدید همسر و فرزند و …) می باشند، تنها موعد اعزام آنان حداکثر تا ۲ ماه به تعویق می‌افتد.

همچنین سردار حمیدصدرالسادات، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درگفت وگویی با خبرآنلاین  عنوان داشت:«قانون برائ کسانی که متاهل می باشند، شرایط نسبتا خوبی در نظر گرفته است؛ اولا ما در سازمان وظیفه عمومی، برائ تقسیم اشخاصی که متاهل می باشند، تا آنجا که امکان دارد تلاش می کنیم به مراکز آموزش نزدیک محل سکونتشان وارد شوند. پس از ان خود سازمان های نظامی نیز در صورت امکان مشمولان متاهل را در محل های سکونت خودشان یا همسرانشان و یا انجا که تمایل دارند، به خدمت می گیرند. این رویه را معمولا سازمان ها بالای ۹۵ درصد اعمال می کنند.
همچنین برابر قانون وظیفه عمومی، دولت موظف است اعضای خانواده تحت تکفل کارکنان وظیفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار دهد و به آنان مستمری پرداخت کند که اعضای خانواده سربازان متاهل از این تسهیلات بهره مند می شوند. ضمن اینکه عائله تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرد. پرداخت حق عائله مندی به سربازان متاهل از جمله امتیازات و مزایایی است که در قانون تازه وظیفه عمومی برائ سربازان متاهل در نظر گرفته شده است.»
۴۵۲۳۵
 
دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *