سازنده‌ فیلم‌ موهن به دادگاه رفت

سازنده فیلم موهن به ساحت نورانی پیامبر اعظم (ص) به اتهام استفاده از سه نام مستعار پس از انتشار این فیلم به دادگاه رفت.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازنده فیلم موهن به پیامبر اعظم (ص) امروز در دادگاه حاضر شد و اتهامات وارده درباره تخطی از «شرایط آزادی به قید التزام» که در سال ۲۰۱۰ به خاطر تخلف بانکی ملزم به رعایت آن شده بود را رد کرد.


خبرگزاری فارس: سازنده فیلم موهن به اتهام استفاده از اسامی مستعار محاکمه شد

«مارک باسلی یوسف» ۵۵ ساله به خاطر استفاده از اسامی مستعار و دروغگویی درباره نقشش در ساخت فیلم موهن به عدم رعایت شرایط آزادی به قید التزام متهم شده بود.

وی در حالی که خبرنگاران او را محاصره کرده بودند وارد سالن دادگاه شد و هنگامی که «کریستینا اشنایدر» ـ قاضی منطقه‌ای دادگاه آمریکا ـ تمامی ۸ دلیل تخطی وی از آزادی به قید التزام را قرائت کرد با صدایی آهسته گفت: «تکذیب می‌کنم».

«اشنایدر» پس از تکذیب «باسلی یوسف»، یک جلسه استماع دادرسی برای تاریخ ۹ نوامبر جهت بررسی بیشتر این پرونده تعیین کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، هیچکدام از ۸ دعوی مطرح شده در دادگاه شده ارتباطی به محتوای فیلم یا اینکه آیا خود وی در بارگذاری فیلم‌ها روی یوتیوب نقش داشته، نداشت.

باسلی یوسف پس از آنکه انتشار بخش‌هایی از فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اعظم در روز ۱۱ سپتامبر سال جاری منجر به اعتراضات مسلمانان شد از خانه‌اش در لس‌آنجلس گریخت.

گفته می‌شود باسلی یوسف، سازنده فیلم موهن در سال ۲۰۱۰ به جرم تخلفات بانکی متهم شناخته شده و به ۲۱ ماه زندان محکوم شده است. به گفته مقامات، باسلی یوسف بیش از ۱۰ نام مستعار داشته برای اجرای برنامه‌های تخلفات بانکی و بیش از ۶۰ حساب بانکی و ۶۰۰ کارت بدهی در اختیار داشته است.

باسلی یوسف پس از آزادی از زندان به مدت ۵ سال از استفاده از رایانه و اینترنت، بدون اجازه مأمور تعقیب کیفری‌اش منع شده بود. همچنین به باسلی یوسف گفته شده بود حق ندارد بدون اجازه کتبی از مأمور تعقیبش از نامی غیر از نام قانونی‌اش استفاده کند.

با این حال پس از انتشار فیلم موهن حداقل سه نام از وی منتشر شده است: «سام باسیل»، «ناکولا باسلی ناکولا» و «یوسف».


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ