ساعات معاملات قراردادهای آتی از شنبه آینده تغییر می‌کند

4[3]-2.jpg

مدیریت قراردادهای مشتق کالایی از تغییر ساعات و مراحل جلسه معاملاتی قراردادهای آتی بورس کالای ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس تصمیم جدید مدیریت قراردادهای مشتق کالایی، پیش گشایش معاملات در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

همچنین حراج تک قیمتی از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه آغاز می شود و حراج پیوسته در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ و ۵۵ دقیقه و در روز پنجشنبه از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه تا ۱۵ و ۵۵ دقیقه خواهد بود.

دوره پایانی معاملات قراردادهای آتی نیز در روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه تا ۱۸ و در روز پنجشنبه ۱۵ و ۵۵ دقیقه تا ۱۶ تعیین شده است.

همچنین مدیر قراردادهای مشتق کالایی در بورس کالای ایران اعلام کرد: معاملات قراردادهای آتی در بورس کالای ایران، روز چهارشنبه (۱۲ مهرماه)بر اساس اطلاعیه منتشره از سوی مدیر قراردادهای مشتق کالایی و ماده ۲۲ دستورالعمل اجرایی معاملات قراردادهای آتی، متوقف است.

در ماده ۲۲ دستورالعمل مذکور آمده است که در صورت وجود اطلاعات یا وقوع شرایط اضطراری که تاثیر با اهمیتی بر قیمت قرارداد آتی و یا تصمیم سرمایه گذاران دارد ، کمیته آتی می تواند معاملات را حداکثر به مدت یک جلسه معاملاتی متوقف کرده و موضوع را جهت رفع موارد توقیف، پیگیری کند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *