سالانه ۸٫۹ میلیون دلار صرف خسارت‌های ناشی از جرایم سایبری می‌شود

ایسنا- هزینه خسارت‌های ناشی از جرایم سایبری در آلمان، ژاپن و بریتانیا بسیار کمتر از ایالات متحده است. آمریکا همواره با حملات پرهزینه‌تری چون نفوذهای مخرب و رخدادهای مبتنی بر وب روبه‌رو است.

بنا بر سنجشی که پانمان اینستیتوت (Ponemon Institute) بر روی ۵۶ شرکت و سازمان دولتی صورت داده، معلوم شده است که میانگین هزینه‌های مربوط به حملات سایبری به این مؤسسات در سال گذشته ۸٫۹ میلیون دلار بوده که این رقم شش درصد بیشتر از رقم سال پیش‌تر از آن است.

در این سنجش برای نخستین بار کشورهایی چون بریتانیا، آلمان، استرالیا، و ژاپن نیز مورد بررسی قرار گرفته اند و معلوم شده هزینه‌های ناشی از حملات سایبری در این کشورها به طور چشمگیری پایین‌تر از آمریکا بوده است.برای مثال، ۵٫۹ میلیون دلار در آلمان، و ۵٫۱ میلیون دلار در ژاپن.

این تحقیق که با حمایت اچ پی انترپرایز سکیوریتی انجام شده است، در گزارش خود در مورد بالا بودن میزان جرایم سایبری در ایالات متحده چنین توضیح می‌دهد: “ما دریافتیم که شرکتهای ایالات متحده با احتمال بیشتری مورد انواع پرهزینه حملات قرار میگیرند- حملاتی چون نفوذهای مخرب، کد مخرب و رخدادهای مبتنی بر وب.”

بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات، بنیانگذار این مؤسسه، لری پانمان، اذعان میکند که به سبب مشارکت تنها ۵۶ سازمان در این سنجش، برای دستیابی به نتیجه‌ای قاطع در مورد دلیل بالاتر بودن هزینه‌های ناشی از حملات سایبری نمونه کافی در اختیار نبود. در بریتانیا و استرالیا که میزان هزینه ناشی از جرایم سایبری به ترتیب ۳٫۲ میلیون و ۳٫۳ میلیون دلار است، حملات DoS متداول‌تر بوده است.

شرکت‌های آلمانی کم تر در معرض خطر حملات DoS و کد مخرب بوده‌اند و این در حالی است که شرکتهای ژاپنی کم‌تر در معرض نفوذهای مخرب و حملات مبتنی بر وب قرار گرفته‌اند.

این تحقیق به پنج عامل “بیرونی” هزینه‌ساز مرتبط با جرایم سایبری اشاره کرده است: اخلال در کسب و کار، سرقت یا از دست رفتن اطلاعات، از دست رفتن درآمد، خرابی تجهیزات، و “سایر موارد”. عوامل هزینه‌ساز “درونی” عبارت بودند از ردگیری، بررسی و شناسایی، جلوگیری، بازیابی، و اقدامات مرتبط بعدی برای ممانعت از حملات آتی.

شرکت‌ها آمریکایی اعلام کرده‌اند که سرقت اطلاعات ۴۴ درصد از کل هزینه‌های بیرونی را باعث شده‌اند.

هزینه‌های جرایم سایبری در ۵۶ شرکتی که در این سنجش مشارکت داشتند از ۱٫۴ میلیون تا ۴۶ میلیون دلار متغیر بود. بخش اعظم هزینه‌های ناشی از جرایم سایبری صرف کاهش حملات DoS، نفوذهای مخرب و حملات مبتنی بر وب شده است.

IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ