سامانه آزمایشگاه سیار شرکت آب منطقه ای تهران راه اندازی شد

۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱ به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان در پورتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

سامانه آزمایشگاه سیار شرکت آب منطقه ای تهران با امکان اندازه گیری بعضی از پارامتر های کیفیت و آلودگی آب راه اندازی شد.

به گزارش تفسیری خبرنگار اقتصادیممتازنیوز،  محسن اسلامی زاده، مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرکت آب منطقه ای تهران گفت: در این سامانه کلیه وسایل مورد نیاز یک آزمایشگاه نصب شده و برق آن نیز ازطریق ژنراتور تامین می گردد که بررسی کیفیت منابع آب، کنترل کیفی در مخازن ذخیره و شبکه توزیع آب آشامیدنی از جمله مواردی است که در این سامانه آزمایش خواهد شد.

وی افزود: در این آزمایشگاه سیار که در داخل یک دستگاه کامیون تجهیز شده است PH، EC، DO، کدورت، جلبک ها، سیانورباکتر، نیترات، فسفات، پارامترهای فیزیکی و شیمیایی، آلاینده ها و در نهایت بیش از ۱۰۰ پارامتر دیگر در محل قابل اندازه گیری است.

وی تصریح نمود: هدف از راه اندازی این سامانه، اعزام آزمایشگاه سیار به محل هایی است که با مشکلات آلودگی روبرو است و اندازه گیری نمونه های آب در وقت های متعدد مورد نیاز خواهد بود، ضمن آن که اندازه گیری تعداد بیشتر نمونه در محل خطاهای ناشی از حمل و نقل آن را از بین  برده و اطلاعات دقیق تری را ارائه خواهد کرد.

وی در پایان عنوان نمود: این آزمایشگاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال طراحی شده و مجهز به تجهیزات پیشرفته ای است که با بهره گیری از کارشناسان و متخصصان امور آزمایشگاهی کیفیت آب،  کنترل می گردد.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ