سامانه تازه بارشی از فردا وارد کشور می گردد / آسمان نیمه ابری و “باد و گرد و خاک” در”تهران”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

یک سامانه بارشی دیگر از اواخر جمعه و طی روز شنبه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، لرستان و شمال ایلام سبب بارش باران و وزش باد می گردد.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از سازمان هواشناسی کشور، امروز “پنجشنبه ۲ آبان ماه ۹۲” اعلام شد، بررسی نقشه های پیش یابی نشان می دهد که سامانه بارشی فعال غرب دریای خزر، ازبعدازظهرامروز تا صبح فردا استان های گلستان و خراسان شمالی را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب بارش باران، کاهش دما و وزش باد در این مناطق می گردد وهمچنین طی روز های پنج شنبه و جمعه دمای هوا ابتدا در شمال غرب و سپس در سواحل دریای خزر  و دامنه های جنوبی البرز بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش یابد.

  براساس این گزارش ممتاز به نقل از، یک سامانه بارشی دیگر از اواخر جمعه و طی روز شنبه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، لرستان و شمال ایلام سبب بارش باران و وزش باد می گردد و در روز یکشنبه در این مناطق دمای هوا کاهش می یابد.
 
شایان ذکر است، طی این مدت در مناطق سردسیر شمال آذربایجان شرقی و استان اردبیل نیز بارش بصورت برف خواهد بود و همچنین دریای خزر به سبب وزش باد شدید، مواج و توفانی پیش بینی می گردد.

 گفتنی است، وضعیت آب و هوای استان های “تهران” و “البرز” امروز، قسمتی ابری و در بعدازظهر باد و گرد و خاک و در ارتفاعات افزایش ابر پیش بینی می گردد و در بیشینه دمای خود به ۲۱ درجه و در کمترین حالت به ۱۰ درجه بالای صفر خواهد رسید.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *