سانسور انتخابات در فدراسیون فوتبال!/ پشت پرده چه خبر است؟

با گذشت پنج روز از آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال، تاکنون اسامی داوطلبان شرکت در انتخابات این فدراسیون اعلام نشده است. فدراسیون اعلام کرده که قصدی ندارد در این‌باره اطلاع‌رسانی کند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال برای پست ریاست و هیات رئیسه از هشتم بهمن آغاز شده و تا بیستم ماه جاری ادامه دارد. در این مدت زمان دواطلبان باید فرم‌های لازم برای تکمیل پرونده خود را از فدراسیون تهیه کنند و بعد از انجام مراحل قانونی مانند اخذ معرفی نامه از اعضای مجمع، مدارک خود را تحویل مسئول ثبت نام بدهند.

هر چند داوطلبان به علت تعطیلات رسمی فرصت زیادی برای تکمیل مدارک خود نداشته‌اند، اما در روزهای گذشته نیز تعدادی از داوطلبان توانستند مدارک خود را به بخش دبیرکلی فدراسیون فوتبال برسانند و ثبت‌نام کنند اما ظاهرا قرار نیست اخبار ثبت‌نام کاندیداها اطلاع‌رسانی شود.

فدراسیون فوتبال ظاهرا علاقه‌ای برای شفاف‌سازی ندارد و به دلایل نانوشته و ناگفته، فعلا تصمیم بر حفظ محرمانگی اخبار ثبت نام کاندیداها گرفته است و قرار نیست مبادی رسمی اقدام به اعلام اسامی داوطلبان ثبت نامی کنند.

هر چند سابقه نشان داده عدم شفاف‌سازی فدراسیون فوتبال در موضوعات مختلف نتیجه خوبی نداده و حرف و حدیث‌ها پیرامون آن موضوع افزایش یافته است.

با وجود سابقه نه چندان درخشان فدراسیون فوتبال در شفاف‌سازی و نشر اطلاعات درست و بموقع از بخش‌های مختلف، چرا فدراسیون یک بار برای همیشه دست به کار نمی‌شود و خودش مسئولیت اطلاع‌رسانی را بر عهده نمی‌گیرد؟ شاید در بدبینانه‌ترین حالت، فدراسیون فوتبال با طرح این قبیل موارد مانند حفظ محرمانگی، اهدافی را در سر می‌پرواند که چنین رویه‌ای را در پیش گرفته و گرنه چه دلیلی ممکن است باعث محرمانه بودن اعلام اسامی کاندیداهای ثبت‌نامی شده باشد.

هنوز یک هفته دیگر تا پایان ثبت نام‌ها باقی مانده و قطعا روزهای پایانی با اتفاقات مهمی همراه است و اگر این روند در فدراسیون ادامه یابد، زمینه ساز سوءتفاهماتی خواهد شد که تبعات آن فقط دامن فوتبال را خواهد گرفت.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *