سایت های همسر یابی در ایران سوژه لس آنجلس تایمز

لس آنجلس تایمز با بحرانی خواندن وضعیت ازدواج در جامعه ایران و بالا رفتن سن ازدواج می نویسد بر اساس آمارهای دولتی سن ازدواج در این کشور در میان مردان از ۲۰ سال در سال های اوایل انقلاب به ۲۸ سال در شرایط کنونی افزایش یافته است.
ممتازنیوز : روزنامه لس آنجلس تایمز آمریکا با انتشار گزارشی از فعالیت سایت های همسریابی در ایران می نویسد دولت ایران امیدوار است با استفاده از این سایت ها بر بحران بالا رفتن سن ازدواج در این کشور غلبه کند.

لس آنجلس تایمز با بحرانی خواندن وضعیت ازدواج در جامعه ایران و بالا رفتن سن ازدواج می نویسد بر اساس آمارهای دولتی سن ازدواج در این کشور در میان مردان از ۲۰ سال در سال های اوایل انقلاب به ۲۸ سال در شرایط کنونی افزایش یافته است.

این گزارش به امیدواری ” محمد عباسی ” وزیر ورزش و جوانان درباره راه اندازی سایت های قانونی همسریابی متناسب با قوانین جمهوری اسلامی اشاره کرده و به نقل از او می نویسد : ” برای چاره بحران ازدواج ما باید به راه حل های جدیدی فکر کنیم.”

لس آنجلس تایمز در ادامه می نویسد:

دولت نگران بالا رفتن سن ازدواج و تاثیر آن بر اخلاقیات اجتماع است. جوانان ازدواج نکرده مایه نگرانی حکومت مذهبی ایران هستند چرا که دولت مذهبی در ایران نگران تبعات مجرد ماندن جوانان و تاثیرات آن در بالا رفتن آمار ناهنجاریهای اجتماعی و روابط جنسی خارج از عرف و خانواده است.

از نظر برخی دولتمردان ایران ،قانونی و رسمی کردن فعالیت سایت های همسر یابی که از نظر بسیاری از کارشناسان نمی تواند چاره ای برای بی انگیزگی جوانان برای ازدواج باشد ، می تواند به عنوان یک راهکار نوین برای ترویج ازدواج سنتی باشد.

رضا جوان ۲۵ ساله امیدوار است تا ۵ سال آینده آن قدر پس انداز کند که بتواند ازدواج کند او که در بنگاه معاملات املاک پدرش کار می کند می گوید امیدوار است بتواند قبل از ازدواج یک آپارتمان بخرد و شغلی در آمدزا داشته باشد .

وی می گوید : من هنوز زمان کافی ( برای مهیا کردن شرایط ازدواج ) دارم.

لس آنجلس تایمز درباره مهریه های بالا می نویسد: دختران ایرانی که شرایط قانونی ازدواج را به نفع مردان می دانند تلاش دارند از” مهریه ” به عنوان یک ابراز بیمه ای استفاده کنند.

اما جلال عباسی استاد جمعیت شناسی در دانشگاه تهران می گوید: ” مهریه زیاد مهم نیست اگر کسی بخواهد ازدواج کند ، این کار را انجام می دهد . هزینه های زندگی در ایران امروز فشار بسیار بیشتری بر جوانان وارد می کند تا هزینه های ازدواج .”

لس آنجلس تایمز در پایان می نویسد : دولت احمدی نژاد تلاش کرد تا با ترویج ازدواج های گروهی کم هزینه ، افزایش مبلغ وام ازدواج و برخی راهکارهای دیگر آمار ازدواج را بالا ببرد اما از نظر کارشناسان مانعی به نام “بالا رفتن هزینه های زندگی” بسیار بیشتر از هزینه های ازدواج بر کم شدن میل به ازدواج تاثیر گذاشته است.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۹۲ نفر   |   تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ مهر
برچسب: , سایت های همسر یابی, لس آنجلس تایمز, همسر یابی


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ