سایپا ۱۵۰میلیارد تومان اوراق مشارکت قابل معامله در بورس منتشر می‌کند

رئیس هیئت مدیره سایپا :

سایپا ۱۵۰میلیارد تومان اوراق مشارکت قابل معامله در بورس منتشر می‌کند

عصر خودرو : رئیس هیئت مدیره سایپا از انتشار ۱۵۰میلیارد تومان اوراق مشارکت قابل معامله در بورس در هفته سوم مرداد خبر داد.

به نقل از سایپا نیوز جمشید ایمانی رئیس هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: طبق هماهنگی های به عمل آمده با مسئولان بانک مرکزی و سازمان بورس ، مقدمات انتشار ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با همکاری بانک پارسیان به پایان رسیده و قرار است در هفته سوم مردادماه این حجم از اوراق برای عموم عرضه شود.

وی ادامه داد: این اوراق مشارکت از قابلیت معامله در بورس برخوردار بوده و نرخ سود آن ۲۰ درصد است. ارکان آن شامل هم بانک پارسیان و موسسه حسابرسی آگاه حساب به عنوان ضامن و امین ، تامین سرمایه لوتوس به عنوان متعهد پذیره نویسی و بازار گردان هستند.همچنین شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان عامل متعهد پرداخت وجوه متعلق به دارندگان اوراق مشارکت را به عهده گرفته است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از اظهارات خود به مصوبه کارگروه حمایت از تولید اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه که ۲۷ تیر ۹۱ به دو وزارتخانه صنعت ،معدن و تجارت و اقتصاد و همچنین بانک مرکزی ابلاغ شده ، قرار است به هر کدام از دو شرکت سایپا و ایران خودرو هزار میلیارد تومان تسهیلات داده شود.

ایمانی در برابر این سئوال که آیا دریافت این تسهیلات به مانند مصوبه قبلی برای ایران خودرو با قید و شرط فروش بخشی از دارایی ها است یا خیر ؟ توضیح داد: خیر . در این مصوبه هیچ بندی و شرطی برای ارایه تسهیلات نیامده است.

شنبه ۷ مرداد   ۱۵:۳۸


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ