سبزی محبوب زمستان

۱۰م دیماه ،

سبزی های بسیاری در زمستان قابل تهیه کردن می باشند اما یکی از مهمترین ان ها را میتوانیم اسفناج بدانیم. این سبزی بیشتر در زمستان پیدا می گردد و باید آن را بیشتر بشناسیم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ اسفناج یکی از مقوی ترین سبزی هایی است که در این فصل در اختیار شما قرار می گیرد و البته باید به میزان لازم از آن خریداری کنید تا در طول سال داشته باشید.

این سبزی به قدری انرژی زا و مفید است که حتی در انیمیشن هایی مانند ملوان زبل نیز از آن استفاده شده است. این سبزی این روز ها با قیمت ۱۱۰۰ تومان به ازای هر کیلو به فروش میرسد.

** اسفناج یک سبزی عالی برای مقابله با سرطان های مختلف است. ویتامین های مختلف و همچنین مواد معدنی مانند فلاونید از جمله خواص ضد سرطانی اسفنجا می باشند.

** جلوگیری از چرک های مختلف از دیگر وظایف خواص اسفناج است. این سبزی دارای موادی به نام نئوکسیتین و ویلاکسیتین است که از التهابات مختلف در بدن جلوگیری می کند.

** ویتامین ث، ویتامین ای و بتاکارتون از جمله مهمترین موادی می باشند که در اسفناج وجود دارد و هر کدام از آن ها می توانند بخشی از بدن شما را به خوبی پشتیبانی کنند و همچنین آنتی اکسیدانی قوی در اسفناج وجود دارد.

** پزشکان به این نتیجه رسیده اند که اسفناج می تواند فشار خون را به صورت کاملا طبیعی در یک اندازه مناسبی نگه دارد. خوردن اسفناج در اندازه خوب به این مطله کمک به سزایی می کند.

** اسفناج دارای مواد خاصی است که می تواند چشمان شما را تقویت کند. محققان می گویند خوردن اسفناج می تواند به اندازه هویج برای چشمان شما مفید باشد.

** یکی دیگر از مواردی که بسیاری از متخصصین به آن تاکید دارند تاثیر به سزای اسفناج بر روی پوست انسان است.این سبزی می تواند پوست شما را بیش از اندازه لطیف کند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ