سجادپور آخرین وضع فیلم‌های مشکل‌دار را تشریح کرد

سجادپور آخرین وضع فیلم‌های مشکل‌دار را تشریح کرد

جام جم آنلاین: سیدعلیرضا سجادپور که این روزها در معاونت جدیدالتاسیس فعالیت‌های سینمایی و سمعی و بصری مشغول به کار شده از آخرین وضعیت فیلم‌هایی که با مشکل عدم اکران مواجه هستند سخن گفت.

مدیر کل سابق اداره نظارت و ارزشیابی بعد از حضورش در مسوولیت جدید درباره فیلم‌هایی که مشکل اکران دارند گفت: ما بارها اعلام کردیم فیلم‌هایی که مطرح می‌شوند توقیف نیستند بلکه سازندگان آنها هستند که اراده اصلاح ندارند ما هم بر اساس قانون موظف هستیم رعایت موارد قانونی را بکنیم و وقتی شورای مربوطه که طبق قانون فصل‌الخطاب است موارد اصلاحی را ابلاغ می‌کند ما نمی‌توانیم از طرف خودمان بخششی داشته باشیم و قانون این اجازه را به ما نداده است و اگر هم قرار باشد در اصلاحات تعدیلی صورت گیرد باید باز با نظر مساعد همان شوراهای مربوط که طبق قانون فصل‌الخطاب هستند باشد.

وی افزود: برخی از این موارد آرام آرام در حال رفع اشکال است و سازندگانشان متقاعد شدند اصلاحات را انجام دهند گرچه بعضی‌ها خیلی دیر متقاعد شدند. در مجموع اطلاق فیلم توقیفی به آنها نمی‌شود کرد.

سجادپور ادامه داد: فیلم‌های اندکی هم بوده که تعدادشان به انگشتان یک دست نمی‌رسد چون مبنای مشکل داشتند راهی برای اصلاحشان وجود ندارد مگر آنکه برخی از صحنه‌هایشان دوباره فیلمبرداری شود که معمولا از اینها با عنوان توقف کامل یاد می‌شود و با اصلاحات مشکلشان حل نمی‌شود وگرنه راهی برای اصلاحشان پیدا می‌کردیم. مانند «پاداش» و «زمهریر» و برخی فیلم‌های دیگر که نیاز به فیلمبرداری مجدد دارند.

وی درباره دیگر اسامی که نامشان به عنوان فیلم‌های مشکل دارمطرح است گفت: «زادبوم» با انجام اصلاحات لازم امکان اکران خواهد داشت، «گزارش یک جشن» توسط سازمان سینمایی خریداری شده و انشاء الله با انجام اصلاحات لازم اکران می‌شود، «بی‌خود و بی‌جهت: مشکل خاصی ندارد اصلاحی داشته انجام شده و منتظر نظر نهایی شورای پروانه نمایش هستیم.

سجادپور دزباره «خانه پدری» کیانوش عیاری نیز اظهار کرد: ای کاش سازندگان این فیلم همان سال ۸۹ به اصرار ما گوش می‌کردند و موارد اصلاحی را انجام می‌دادند و زمان را از دست نمی‌دادند. اما به هر دلیلی زمان از دست رفت و الان تعامل خوبی در حال برقراری است و اختلاف نظری بین مالکان دولتی و خصوصی آثار هم وجود داشت که برطرف شده است. آنها توافق کردند بعد از دریافت پروانه نمایش نسبت به اکران اثر تصمیم بگیرند. نسخه جدید برای دریافت پروانه نمایش عرضه شده و گفتیم دوستان شورا بیایند و حتی در جلسه فوق‌العاده کار را ببینند تا تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به دیگر فیلم‌ها اظهار کرد: ما مشکلی برای اکران «خیابان‌های آرام» نداشتیم و پروانه را هم دادیم. ظاهرا به توصیه افراد دیگری که در موضوع ذینفع هستند نمی‌خواهند کار را اکران کنند،«تلفن همراه رئیس‌جمهور» فعلا اکرانش عقب افتاده پیش ‌بینی ما این است برای اواخر سال اکران شود، مشکل «پاداش» به قبل از ما بر می‌گردد در همان ایام خود ما رسما اعلام کردیم فیلم از نظر ساختاری مشکل دارد و قابل عرضه نیست و همچنان هم ماند و «صد سال به این سالها» که مشکل این فیلم هم متعلق به گذشته است که تا حدود زیادی رفع مشکل و برای نمایش عرضه شد و به مشکل خورد. (ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ