سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر یونان

سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر یونان سایت خبری ممٺاز نیوز: 

بہ نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان، با اشاره بہ سوابق درخشان فرهنگی و تمدنی ایران و یونان، خاطرنشان کردند: این سفر می تواند آغاز خوبی برای افزایش مبادلات و همکاریهای بلند مدت دو کشور باشد.

رهبر انقلاب در خصوص سخنان نخست وزیر یونان درباره مسئله سوریه نیز گفتند: تروریسم یک بیماری واگیردار و بسیار خطرناک است کہ اگر همه بہ‌طور جدی با آن مقابله کنند قابل کنترل است اما متأسفانه برخی با واسطه یا بی‌واسطه بہ جریانهای تروریستی کمک می‌کنند.

ایشان با اشاره بہ نقاط مشترک و همسویی سیاستهای ایران و یونان گفتند: جنابعالی و دولتٺان سیاست و منش مستقلی دارید کہ امیدوار هستیم بتوانید بر مشکلات اقتصادی فائق آیید و این سفر نیز زمینه‌ای برای تقویت منافع هر دو کشور باشد.

در این دیدار کہ آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای «آلکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان، خطاب بہ رهبر انقلاب گفت: شما رهبر مردم بزرگ و پرافتخاری هستید کہ نقشی تعیین کننده در ٺاریخ و در دفاع از آرمانها و استقلالشان ایفا کرده‌اند.

آقای سیپراس سفر بہ ایران را نشانه اراده سیاسی مشترک برای افزایش همکاری در تمامی سطوح خواند و افزود: این سفر نقطه عطفی در روابط دو جانبہ و بہ سود منافع هر دو کشور خواهد بود.

نخست وزیر یونان با اشاره بہ دیدگاهها و منافع متضاد، و پیچیدگی‌ها و مشکلات حوزه اروپا، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشورهای اروپایی بہ یکدیگر وابسته شده و تغییر در آنها بسیار دشوار است کہ برای اصلاح این وضع، باید ترکیب قوا در اتحادیه اروپا عوض شود.

آقای سیپراس در خصوص مسئله سوریه نیز گفت: امیدواریم شاهد تحولات مثبتی در مسئله سوریه باشیم زیرا این بحران دارای ابعاد انسانی است کہ صدها هزار نفر را در اثر حملات تروریستها مجبور بہ ترک خانه‌هایشان و مهاجرت بہ کشورهای دیگر از جمله یونان کرده است.

باز نشر: www.momtaznews.com |سایت ممٺاز نیوز | اخبار ایران و جهان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *