سردار کاظمینی: رزمایش لشکر سایبری سپاه برگزار می شود/اختلال سایبری کار سپاه نیست/ رزمایش الی بیت المقدس ربطی به انتخابات ندارد

به گزارش خبرآنلاین، سردار محسن کاظمینی در نشست خبری امروز که به منظور تشریح رزمایش «الی بیت‌المقدس» برگزار شد، گفت: رزمایش الی بیت‌المقدس با هدف نمایش اقتدار سازمان‌دهی و قدرت بسیج در پاسخ به تهدیدات و نیز با عنوان پاسخی در مقابل اهانت صهیونیستها به پیامبر(ص) برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این رزمایش از روز چهارشنبه به مدت سه روز و با رمز “لااله‌الا‌الله، محمدرسول‌الله” برگزار می‌شود، افزود: این زرمایش برای مقابله با تهدیدات نرم‌،‌ نیمه سخت و سخت طراحی شده است و با حضور قرارگاه‌های کمیل،‌ حمزه، الزهرا، آل محمد، لشکر ۲۷ محمدرسول الله(ص)، مالک،‌ ولیعصر، کربلا، صابرین بسیج و قرارگاه سایبری در هشت منطقه مجزا به نمایش درخواهد آمد. همچنین ۱۲۰ گردان رزمی، ۳۰ گردان پشتیبانی رزم و ۱۸۰ گردان الزهرا و عاشورا که در مجمع ۳۳۰ گردان می‌شود، در این رزمایش شرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: این رزمایش با شرکت ۱۵ هزار نفر برگزار می‌شود و در روز سوم از این رزمایش، بسیجیان به همراه مردم حزب‌الله در میدان فلسطین در اعتراض به اهانت به پیامبر(ص) تجمع خواهند کرد.
کاظمینی با بیان این که دکترین سپاه در این رزمایش براساس دفاع موزایکی طراحی شده است و گردان‌های واکنش سریع و گردان امام حسین(ع) برای مقابله با تهدیدات سخت پیش‌بینی شده‌اند، افزود: گردان‌های امام علی(ع) برای مقابله تهدیدات امنیتی و اغتشاشات، گردان‌های عاشورا و الزهرا(س) نیز برای اقدامات فرهنگی و اجتماعی و گردان صابرین بسیج برای عملیات ویژه همچون کمین و ضدهلیبرن پیش‌بینی شده‌اند. گردان‌های امداد و نجات نیز برای تمرین آمادگی در حوادث غیرمترقبه حضور دارند.
فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: این رزمایش ربطی به انتخابات ندارد و ما اصلا به چنین مساله‌ای فکر نمی‌کنیم. انتخابات آتی در آرامش کامل و بدون هیچ حادثه‌ای برگزار خواهد شد. این رزمایش برای پاسخگویی به اهانت ها و تهدیدهای رژیم صهیونیستی است.
وی با اشاره به اینکه رزمایش الی بیت المقدس از روز چهارشنبه تا جمعه برگزار خواهد شد گفت: دشمنان به این نتیجه رسیده اند اگر برای مقابله با انقلاب اسلامی با یک طرح حمله کنند شکست می خوردند و بر این اساس به دنبال آن هستند که با تمام نیرو و با طرح های مختلف فعالیت کنند ولی با روش های مختلف هم شکست خواهند خورد.
وی تصریح کرد: نیروهای بسیج برای هرگونه تهدید آمادگی کامل دارند و نسبت به گذشته هوشیار تر و قوی تر عمل می کنند.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره گردان‌های سایبری پاسخ داد: گردان‌های سایبری یا همان لشکر سایبری در قالب گروهانها و دسته‌ها به انجام وظایف خود خواهند پرداخت و البته در مورد رزمایش بزرگ سایبری در زمان خود توضیحاتی خواهم داد.
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) اظهار کرد: لشکر سایبری سپاه در فضای سایبر، اقداماتی نظیر حضور و رصد فضای سایبر، وبلاگ‌نویسی و اقدامات فرهنگی و اجتماعی و مانند اینها را انجام می‌دهد و به دنبال نفوذ سایبری نیست. ما این اتهام را به طور صددرصد رد می‌کنیم و آن را در شان سپاه نمی‌دانیم.
وی همچنین در برابر پرسش دیگری درباره برنامه‌های رزمایش الی بیت‌المقدس پاسخ داد: ما در رزمایش الی بیت‌المقدس همه تهدیدات نرم و نیمه سخت و سخت را پیش‌بینی کرده‌ایم و براساس این سه نوع تهدید برای رزمایش طرح‌ریزی کرده‌ایم.
کاظمینی درباره پیام ایرن رزمایش نیز اظهار کرد: پیام این رزمایش، آمادگی برای مقابله با تهدیدات دشمنان است و اینکه بسیجیان امروز همچون بسیجیان دوران دفاع مقدس و حتی بیشتر از آنان آماده‌اند.
فرمانده سپاه تهران یزرگ درباره انتخاب نام این رزمایش گفت: ابتدا قرار بود نام این رزمایش «امام جعفر صادق(ع)» باشد ولی چون غربی‌ها به پیامبر اسلام(ص) توهین کردند، تصمیم بر این شد که در پاسخ به این اهانت‌ها، نام این رزمایش به «الی بیت‌المقدس» تغییر پیدا کند.
/۲۷۲۹۵

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ