سرطان در انتظار مصرف‌کنندگان کرم و لوازم آرایشی ارزان

سلامت > عمومی
دبیر انجمن صنفی واردکنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی، نسبت به خطرات مصرف کرم‌های آرایشی حاوی ماده سرطان‌زا هشدار داد و گفت: برخی کرم‌های آرایشی که حاوی ماده نگهدارنده PARABEN هستند، می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان را افزایش دهد.

حمید مقیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، به خطرات استفاده از مواد نگهدارنده در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و افزود: تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی برای اینکه محصول تولیدی آن‌ها ارزان تمام شود، از ماده ای به نام «پارابن» استفاده می‌کنند که ماندگاری محصول را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به خطرات این ماده نگهدارنده در محصولات آرایشی و بهداشتی، گفت: تفاوت یک کرم صورت گران قیمت و ارزان قیمت که هر دو ۵۰ میلی هستند، در وجود همین ماده سرطان‌زاست.

مقیمی با اعلام اینکه محصولات گران قیمت و برندهای معروف دنیا از موادی در محصولات خود استفاده می‌کنند که برای بدن ضرر نداشته باشد، تاکید کرد: اصولا این قبیل محصولات، دوران ماندگاری کمتری دارند. اما در مقابل، برخی کارخانجات تولید محصولات بهداشتی و آرایشی، از افزودنی‌هایی مثل وازلین و.. که از نفت تهیه شده است، استفاده می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی واردکنندگان فرآورده های آرایشی و بهداشتی با توصیه به خریداران محصولات آرایشی و بهداشتی برای تهیه محصولات قابل اطمینان، اظهارداشت: پشت قوطی و بسته هر محصول آرایشی و بهداشتی، فرمول تولید نوشته شده است.
اشاره به واژه paraben free در فرمولاسیون تهیه آن محصول، نشان می‌دهد که آن محصول آرایشی فاقد این ماده نگهدارنده و خطرناک است.

مقیمی با اشاره به محصولاتی که در کشورهای هند، پاکستان و چین تولید و عرضه می‌شود، افزود: محصولات آرایشی و بهداشتی این کشورها هیچ ارزش علمی ندارد.

وی تاکید کرد: چنانچه محصول آرایشی و بهداشتی، فاقد شناسنامه فرمول‌های تهیه شده باشد، یعنی اینکه تقلبی است.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ