سرکه فقط برای خوردن نمی باشد!

۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱ به نقل از منبع ذکر شده در خبر، در پورتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

سرکه فقط برای خوردن نمی باشد!
برای داشتن خانه‌ای تمیز و مرتب لازم نمی باشد در فکر خریداری وسایل تازه باشید‌؛ با کمی دقت در نظافت و تمیزکاری می‌توانید از همان وسایل قدیمی استفاده نمایید.

۱ – برای برق انداختن و تمیز نمودن وسایل، ۲ قاشق غذاخوری روغن نباتی و ۴ قاشق غذاخوری سرکه سفید را در ۴ لیوان آب مخلوط نمایید و همهی وسایل چوبی را با آن تمیز نمایید تا براق شود؛ سپس آنها را با پارچه خشک و تمیز نمایید.

۲ – برای برق انداختن استیل، پارچه آغشته به سرکه سفید به کار ببرید؛ تنها کافی است تا مقداری سرکه را با آب مخلوط نمایید و آن را روی شیرآلات خود بکشید تا مثل روز اول براق شوند.

۳ – جرم بین کاشی‌های حمام را با استفاده از مسواک آغشته شده به سرکه سفید از بین ببرید؛ البته برای اینکه به بالاترین سطح تمیزی برسید نیاز است تا زحمت بیشتری بکشید و با یکبار انجام دادن این کار کاشی‌ها کامل تمیز نخواهند شد.

۴ – برای ضد عفونی نمودن و از بین بردن جرم لکه‌های قهوه‌ای روی دستشویی و حمام سرکه سفید بریزید و بگذارید چند ساعت بماند.

۵ – شیر آب از جنس کروم، گیره حوله، آینه حمام و دستگیره‌ها را با پارچه نم شده با سرکه سفید تمیز نمایید.

۶ – برای تمیز نمودن و از بین بردن جرم، باکتری، خمیر دندان خشک شده از جا مسواکی، از گوش پاک کن آغشته به سرکه سفید استفاده نمایید.

۷ – افزودن یک لیوان سرکه سفید در آخرین مرحله شست‌ و شوی لباس هر نوع باکتری را از بین خواهد برد؛ البته توجه داشته باشید که این میزان بسیار نشود تا به لباس‌های شما نیز آسیب وارد نشود.

۸ – سرکه سفید سبب نرمی و خوش بویی لباس‌ها می‌شود؛ لباس‌های سفید را براق خواهد نمود؛ مانع ایجاد الکتریسیته در آنها می‌شود؛ رنگ لباس‌هایی که به تازگی رنگ شده است را ثابت می‌کند.

۹ – برای از بین بردن لایه‌های رسوب از روی دوش، کمی سرکه به آن بمالید و با برس تمیز نمایید؛ البته استفاده از آب گرم نیز می‌تواند به شما در داشتن یک دوش تمیز کمک کند؛ این سبب می‌شود تا استحمامی تمیزتر داشته باشید.

۱۰ – یکی از بهترین موارد استفاده از سرکه در شستشوی ظروف چرب است؛ ۲ قاشق غذاخوری سرکه را به کمی مایع ظرف شویی اضافه نمایید تا قدرت تمیزکنندگی آن افزایش یابد.

۱۱ – پنجره‌های کثیف خانه همیشه مشکل خانم‌های خانه دار بوده است؛ چرا که به درستی پاک و تمیز نمی‌شوند؛ مخلوطی از ۵۰ درصد سرکه و ۵۰ درصد آب برای تمیز نمودن پنجره‌ها مناسب است.


TehranKids

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ