سرگذشت مشترک کاسیاس و رحمتی

۱۵اردیبهشت،

ضرر سرمربیان پرتغالی از لجبازی با دروازه بانان بزرگ؛

به نظر می رسد دلیل اینکه رئال مادرید با شکست چهار بر یک از بورسیا دورتموند نتوانست به فینال ویمبلی راه یابد، بی توجهی مورینیو به کاسیاس بود و این موضوع به حذف رحمتی از لیست کی روش پرتغالی شباهت دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشیممتازنیوز، زمانی که رئال مادرید به سبب شکست چهار بر یک  از بورسیا دورتموند و درنهایت پیروزی ۲ بر صفر در سانتیاگو برنابئو نتوانست به فینال ویمبلی راه یابد موضوعی در ذهنمان جرقه زد اینکه خوزه مورینیو باید تاوان بی توجهی به ایکر کاسیاس را به شدیدترین نحو بدهد و به طور حتم اگر در بازی دور رفت در وست فالن به بهترین سنگربان تاریخ اسپانیا قرار داشت شرایط به گونه ی دیگری رقم می خورد اما این تنها نمونه لجبازی سرمربیان پرتغالی به دروازه بانان بزرگ نیست و مهدی رحمتی که نیز از نظر شرایط سنی یک سال کوچک تر از کاسیاس بوده و از نظر موفقیت در فوتبال ایران به مانند کاسیاس است از سوی سرمربی پرتغالی دیگری این بار به نام کارلوس کی روش مورد غضب قرار گرفت. 

۱- ایکر کاسیاس از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۲ و از بازی مالاگا تاکنون مورد خودخواهی و غرور  مورینو پرتغالی قرار گرفت. وی که مانند مهدی رحمتی در فوتبال اسپانیا از جایگاه و مقام بزرگی برخوردار بوده و از رکوردهای مختلفی مانند همراهی با تیم ملی اسپانیا با بیشترین میزان برد  رسیدن به رکورد تاریخی آندونی زوبی زارتا و همچنین در رکورد تاریخی دارا بودن هفتاد بازی ملی بدون گل خورده و انواع و اقسام رکوردهای باشگاهی شکستن رکورد فان درسان بهره می برد اما مورد غضب مورینیو، هموطن کی روش قرار گرفت تا جوابگوی میلیون ها طرفدار کهکشانی در سرتاسر جهان باشد و باخت چهار بر یک دورتموند فراموش نشدنی باشد.

۲- مورینیو پرتغالی حتی در مقطع زمانی در چلسی با پیتر چک دروازه بان چک تبار نیز رفتار خوبی نداشت و تاوان این موضوع را در آن مقطع داد.

۳-  اما این موضوع ها شباهت بسیاری به موضوع مهدی رحمتی، سنگربان باتجربه استقلال که نزدیک به یک سال از کاسیاس کوچکتر بوده و سال ۲۰۰۴ هفتاد و پنج بازی ملی را در سابقه خود دارد و افتخارات بسیاری را با تیم ملی استقلال، سپاهان و حتی مس کرمان به یدک می کشد صدق می کند، جاهایی که هموطن مورینیو پرتغالی یعنی کارلوس کی روش  باید دقت کند تا به سرنوشت مورینیو در رئال مادرید دچار نشود و این بار جواب گوی میلیون ها هوادار ایرانی باشد.
 بازی های انتخابی جام  ۲۰۱۴  بسیار حساس بوده و امیدواریم حذف رحمتی از لیست کی روش اتفاق وست فادن را در تاریخ دوباره تکرار نکنند و کی روش را در مقابل میلیون ها هواداران ایرانی  قرار ندهند./مح

 گزارش از علی جواهرچی


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *