سرگیجه نشانه سکته مغزی نیست

۱۸ام بهمن ،
ممتاز نیوز : سرگیجه نشانه سکته مغزی نیست، بلکه بیماری مغزی با علامت‌های دیگری مانند بیهوشی، فلج قسمتی از بدن، دوبینی و خواب‌رفتگی قسمتی از صورت و دست و پا نیز همراه است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ؛ دکتر بابک زمانی متخصص مغز و اعصاب با بیان این مطلب گفت: سرگیجه، یکی از مهم‌ترین عوامل مراجعه به پزشک و اورژانس است. بیماری سرگیجه عبارت است از توهم حرکت، یعنی وقتی حرکتی وجود ندارد یا زمانی که خود بیمار حرکت نمی‌کند، فکر می‌کند پیرامون او در حال حرکت است. سرگیجه‌ زمانی‌ بروز می‌کند که‌ موازنه‌ و تعادل‌ بدن‌ مختل‌ شود.

وی افزود: بیشتر مردم از سرگیجه می‌ترسند و نسبت به این بیماری احساس اضطراب و ترس دارند، به این سبب فکر می‌کنند سرگیجه مقدمه سکته مغزی یا یک بیماری مغزی بسیار شدید است. تفاوت بین سرگیجه‌هایی که از مغز یا از نقاط دیگر بدن سرچشمه می‌گیرد، در بسیاری موارد آسان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: معمولا سرگیجه به تنهایی از مغز سرچشمه نمی‌گیرد اصولا کسانی که به اورژانس مراجعه می‌کنند، از این دسته می باشند. سرگیجه در این اشخاص، ناشی از مغز نیست، اما اضطراب ناشی از آن سبب تحریک سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون، رنگ‌پریدگی و تپش قلب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سرگیجه واقعی با حالت تهوع، استفراغ و نیز اختلال تعادل همراه شود، می‌تواند نشانه مشکل جدی‌تری باشد که باید با مراجعه به پزشک، بررسی و درمان شود.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *