سریالی که رکورددار دانلود غیرقانونی شد

۱۴فروردین۱۳،

به گزارش خبرآنلاین، طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» در سراسر دنیا آنقدر مشتاق دیدن قسمت تازه این سریال بودند که تنها ۲۴ ساعت پس از روی آنتن رفتن قسمت اول فصل سوم سریال، رکورد دانلود غیرقانونی یک سریال را شکستند.

 

صدها هزار نفر دوستدار این سریال برائ تماشای اپیزود اول فصل سوم، به اینترنت هجوم بردند و از طریق فایل‌های تورنت، کپی غیرقانونی سریال را دانلود کردند.

 

آمار پایگاه اینترنتی «تورنت فریک» نشان می‌دهد تنها چند ساعت پس از روی آنتن رفتن این اپیزود، ۱۶۳ هزار و ۸۸ نفر فایل کپی غیرقانونی را برائ دانلود دیگران به اشتراک گذاشته بودند، ۱۱۰ هزار و ۳۰۳ نفر آماده تماشای این اپیزود بودند و ۵۲ هزار و ۷۸۶ نفر هم در حال دانلود این اپیزود بودند.

 

به گزارش «تورنت فریک» این آمار بی‌سابقه بوده و «بازی تاج و تخت» موفق شده رکورد قبلی دانلود غیرقانونی یک سریال (در بازه ۲۴ ساعت) را بشکند. رکورد قبلی در دست قسمت اول فصل اول سریال «قهرمانان» با ۱۴۴ هزار و ۶۶۳ دانلود بود.

 

تخمین زده می‌شود با احتساب دیگر راه‌های دانلود در اینترنت، قسمت اول فصل سوم «بازی تاج و تخت» روزانه حدود یک میلیون دانلود داشته باشد.

 

دانلود غیرقانونی یک سریال دلایل مختلفی دارد؛ یکی اینکه پخش سریال در کشور فرد دانلودکننده با تاخیر است و یا اینکه سریال در آن کشور پخش نمی‌شود. درمورد «بازی تاج و تخت» باید گفت این سریال در آمریکا از شبکه کابلی اچ‌بی‌او پخش می‌شود و اشخاصی که مشترک این شبکه نیستند هم برائ تماشای آن به دانلود غیرقانونی روی می‌آورند. ۱۲٫۹ درصد دانلود غیرقانونی اپیزود تازه این سریال در آمریکا بوده است.

 

 

حدود ۱۱٫۵ درصد دانلود غیرقانونی این سریال هم در بریتانیا رخ داده و لندن با ۴٫۳ درصد دانلود، رتبه اول را در میان شهرهای دانلودکننده این سریال داشته است.

 

سریال «بازی تاج و تخت» یکی از سریال‌های محبوب دانلود غیرقانونی است. این سریال رکورددار دانلود غیرقانونی در سال ۲۰۱۲ بود. دیوید پترارکا، یکی از کارگردان‌های این مجموعه فوریه امسال گفت دانلود غیرقانونی او را ناراحت نمی‌کند، چون این کار هم بخشی از بازارگرمی فرهنگی سریال است که به بقای آن کمک می‌کند.

 

به نظر این کارگردان، دانلود غیرقانونی نوعی «تشویق» است. این گفته را مایکل لومباردو، مدیر برنامه‌ریزی شبکه اچ‌بی‌او نیز تائید کرد. هرچند پترارکا بعدا به صراحت گفت با دانلود غیرقانونی ۱۰۰ درصد مخالف است اما به نظر می‌رسد دانلود غیرقانونی بسیار به «بازی تاج و تخت» آسیب نرسانده چون درست پس از پخش قسمت اول فصل سوم اعلام شد فصل چهارم سریال نیز در راه است.

 

جدول کشورها و شهرهای رکورددار دانلود «بازی تاج و تخت»

رتبه

کشور

درصد

شهر

درصد

۱

آمریکا

۱۲٫۹

لندن

۴٫۳

۲

بریتانیا

۱۱٫۵

پاریس

۳٫۲

۳

استرالیا

۹٫۹

سیدنی

۳

۴

کانادا

۷٫۴

ملبورن

۳

۵

فرانسه

۴٫۴

آمستردام

۲٫۲

۶

هلند

۴٫۲

آتن

۱٫۸

۷

اسپانیا

۳٫۲

استکهلم

۱٫۶

۸

سوئد

۳

مادرید

۱٫۶

۹

فیلیپین

۲٫۶

پرت

۱٫۵

۱۰

نروژ

۲٫۵

سنگاپور

۱٫۳


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ